AMD i ARM chcą wspólnie pokonać Intela

13-06-2012, 10:49

Ekspansja Intela na urządzeniach przenośnych może okazać się trudniejsza niż do tej pory sądzono. W walce z amerykańskim koncernem siły połączyli teraz jego najwięksi konkurenci.

W ostatnim czasie wiele się mówiło o możliwej współpracy AMD i ARM - zauważa Engadget. Okazuje się, że pogłoski tego typu są nie tylko prawdą, ale do walki z Intelem przyłączą się również inne firmy.

Czytaj także: 11-calowy tablet Compal z procesorem...  AMD

Koncerny takie, jak AMD, ARM, Imagination Technologies, MediaTek czy Texas Instruments, ogłosiły wspólnie stworzenie HSA Foundation. Będzie to organizacja, która ma czuwać nad tym, by układy zrzeszonych firm współpracowały ze sobą na większej liczbie poziomów niż do tej pory.

Lepsza współpraca różnego rodzaju układów ma nie tylko wpłynąć na ich wydajność, ale również zmniejszyć użycie energii, z czym procesory Intela dla smartfonów i tabletów na razie wciąż mają problemy. W praktyce usprawnienia mają dotyczyć głównie układów graficznych procesora, które w przyszłości będą wykorzystywane także do innego rodzaju zadań niż generowanie obrazu.

Tymczasem Intel nie żałował ostatnio ostrych słów kierowanych do swoich konkurentów. Jak mówił niedawno Mike Bell z amerykańskiego koncernu, stosowanie kilkurdzeniowych smartfonów z Androidem jest obecnie nieopłacalne, gdyż zdaniem Intela platforma mobilna wyszukiwarkowego giganta niezbyt dobrze sobie radzi z tego typu układami.

Czytaj także: Laptopy Intela z technologiami lotniczymi


Źródło: Engadget, ARM, AMD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy