Ambitne plany Swistak.pl

08-02-2008, 08:39

W styczniu Allegro ograniczyło sprzedawcom możliwość rekompensowania sobie kosztów prowizji poprzez punkty PayBack. eBay.pl od lutego wprowadził opłaty, a ponadto zapowiada ograniczenie uprawnień sprzedawców. Co na to trzeci z portali aukcyjnych - Swistak.pl?

Jak zapowiada szef Swistak.pl, Rafał Agnieszczak, jego platforma ma zamiar wykorzystać fakt, iż została jedynym darmowym serwisem aukcyjnym.

W planach jest próba podwojenia liczby tzw. Real User, czyli osiągnięcia poziomu 2 mln użytkowników. Jak Swistak.pl zamierza to osiągnąć? Poprzez zwiększenie integracji z serwisem Fotka.pl.

Już w zeszłym roku próbnie została przeprowadzona w tym serwisie kampania, mająca na celu ściągnięcie "fotkowiczów". Integracja ma jednak polegać nie na promowaniu Swistaka samego w sobie, a promocji konkretnych towarów wystawionych na aukcje.

Sonda
Czy Swistak.pl ma szansę zagrozić Allegro?
  • Tak
  • Tylko z zagranicznym kapitałem
  • Nie
wyniki  komentarze

- Zmianie ulegnie także sam wygląd serwisu - zapowiada Agnieszczak. - Chcemy odejść od pewnych rozwiązań, do których przyzwyczaiły nas serwisy aukcyjne, a które w dzisiejszych czasach niekoniecznie są najlepszymi.

To, co zazwyczaj powstrzymuje sprzedawców przed skorzystaniem z konkurencji dla dominującego serwisu aukcyjnego jest niski poziom sprzedaży. Jak jednak zwracają uwagę sprzedawcy korzystający z tej platformy, mimo takiej opinii w niektórych kategoriach sytuacja wygląda inaczej.

Warto przy tym wszystkim zauważyć, iż wśród trójki liczących się w kraju serwisów aukcyjnych, Swistak.pl jest jedynym w pełni polskim przedsięwzięciem.


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Swistak.pltag aukcjetag Świstak
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930