Amazon wejdzie na rynek smartfonów wspólnie z HTC?

16-10-2013, 14:35

Amazon współpracuje z HTC, by w przyszłości konkurować z Apple i Google na rynku smartfonów - podaje Financial Times. Trzeba przyznać, że plotki o HTC robią się coraz ciekawsze.

Firma HTC nie ma ostatnio najlepszego okresu, co odbiło się także w jej wynikach finansowych. Mimo to o firmie mówi się coraz więcej ciekawych rzeczy.

Wczoraj Financial Times poinformował, że wie od własnych źródeł o współpracy między firmami Amazon i HTC. Od dawna krążą pogłoski, że Amazon może wejść na rynek smartfonów, ale pojawienie się w nich HTC to już nowość.

Według FT jedno z urządzeń tworzonych przez obie firmy jest na "zaawansowanym stadium rozwoju", ale mimo to nie ma całkowitej pewności, czy Amazon zdecyduje się na jego wydanie. Oficjalnie przedstawiciele Amazona powiedzieli tylko tyle, że nie mają w planach udostępniania telefonu w tym roku (zob. FT, Amazon plans entry into smartphone market with HTC).

Amazon i HTC niczym Google i Samsung?

Współpraca Amazona z firmą HTC nie byłaby zaskakująca. W podobny sposób Google współpracował już z Samsungiem, Asusem i LG przy urządzeniach z serii Nexus. Microsoft związał się z Nokią, choć ostatnio pojawiały się plotki również o tym, że Windows był opcjonalnym systemem operacyjnym w smartfonach HTC. Plotki te mówiły, że Microsoft mógłby nawet zrezygnować z opłat licencyjnych za Windowsa na urządzeniach HTC.

Jeśli dorzucimy do tego informacje, że HTC może stworzyć własny system operacyjny, otrzymamy bardzo ciekawy obraz. HTC nie może dostarczyć przebojowego smartfona, finansowo stoi gorzej, ale ma przed sobą wiele ciekawych perspektyw.

Sonda
Czy Amazon mógłby zawojować rynek smartfonów wspólnie z HTC?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Wejście Amazona na rynek smartfonów to osobny temat, który rozpala wyobraźnię wielu osób. Wszyscy już wiedzą, że Amazon może sprzedawać urządzenia nawet po kosztach produkcji. Jeff Bezos lubił mówić, że jego firma nie chce zarabiać na sprzedawaniu urządzeń ludziom, tylko na używaniu urządzeń przez ludzi (np. dzięki sprzedawaniu treści). Wypróbowanie tego modelu biznesowego na rynku smartfonów może przynieść ciekawe efekty.

Czytaj także: Nowości Amazon: Kindle Fire HDX z procesorem 2,2 Ghz, Kindle Fire HD za 139 USD i co jeszcze?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy