Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

27 kwietnia rozszerzy możliwość wystawiania komentarzy przez Kupujących o ocenę jakości sprzedaży - poinformowali przedstawiciele platformy aukcyjnej. W związku z tym nastąpi także aktualizacja regulaminu Allegro.

Dotychczas stosowane na Allegro komentarze miały opisową formę oceny transakcji i mogły być oznaczone jako pozytywne, negatywne albo neutralne. Teraz serwis daje Kupującym dodatkową możliwość oceny jakości sprzedaży i przebiegu transakcji

Allegro zaproponowało ocenę w formie punktowej - gwiazdek (od 1 do 5). Ocena ta ma dotyczyć jakości sprzedaży w 4 obszarach:

  • zgodność przedmiotu z opisem,
  • kontakt ze Sprzedającym,
  • czas realizacji zamówienia,
  • koszt wysyłki.

W każdym z powyższych obszarów Kupujący będzie mógł przyznać Sprzedającemu od 1 do 5 gwiazdek. Jeśli zaznaczy mniej niż 5 gwiazdek, będzie mógł dodatkowo wybrać z listy powód swojego niezadowolenia z transakcji, aby dokładnie wskazać kontrahentowi, co by warto poprawić w konkretnym obszarze - informuje Allegro.

Zgodnie z propozycją nowego regulaminu na komentarze w formie oceny przebiegu transakcji nie będzie można udzielać odpowiedzi, tak jak to jest w przypadku komentarzy opisowych. Sprzedawcy uzyskają za to wgląd w szczegółowe zestawienia dotyczące średniej oceny sprzedaży, a także ewentualnej liczby i rodzaju powodów niezadowolenia z transakcji wybieranych przez Kupujących. Takie dane dostępne będą w panelu Moje Allegro i - zdaniem przedstawicieli serwisu - pomogą Sprzedającym w analizie ich działalności aukcyjnej, szczególnie w tym, które jej obszary warto poprawić.

Co ważne, oceny punktowe transakcji będą anonimowe, a średnia z minimum 10 ocen sprzedaży pojawi się na karcie Sprzedającego, tuż obok podsumowania komentarzy opisowych. Allegro wprowadza te dodatki w ocenie transakcji, by Kupujący mogli lepiej ocenić wiarygodność i rzetelność kontrahenta.

>> Czytaj też: Allegro przesuwa termin weryfikacji kont Firma


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: AllegroOstatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag ocenytag kupującytag komentarzetag Allegro