Allegro: weekendowe aukcje też są sprawdzane

06-08-2008, 13:11

Nasi Czytelnicy zauważyli, że aukcje, co do których mogą być zastrzeżenia, są wystawiane w czasie weekendu. Czy da się w ten sposób uniknąć usunięcia aukcji? Przedstawiciel Allegro mówi, że nie.

Przykładem użytkownika, który wystawiał budzące wątpliwości aukcje na Allegro może być domixck (konto już zawieszone). Użytkownik ten sprzedawał na aukcjach audiobooki Harry Potter. Aukcje rozpoczynał w sobotę po południu i kończył w niedziele. W opisie aukcji otwarcie informował o ich wcześniejszym zakończeniu.

Wspomniane audioboki to produkt wydawnictwa Media Rodzina. Przedstawicielka wydawnictwa Alicja Mielcarzewicz powiedziała Dziennikowi Internautów, że wydawnictwo wie o tych aukcjach i zgłaszało nadużycie do Allegro.

- Otrzymaliśmy odpowiedź z programu WOP, ze Allegro podejmie stosowne działania, kiedy przestępstwo zostanie zgłoszone w czasie trwania aukcji, czyli w weekend – mówiła Alicja Mielcarzewicz.

Czy przestępstwo trzeba zgłaszać tylko w czasie trwania aukcji? Czy rzeczywiście możliwe jest uniknięcie usuwania aukcji wystawiając ją w weekend? Na obydwa te pytania przedstawiciel Allegro Patrzyk Tryzubiak odpowiedział przecząco.

- Sekcja zajmująca się sprawdzaniem aukcji pracuje 7 dni w tygodniu, więc nie ma takiej sytuacji, że w weekend można robić co się chce, a my nad tym nie panujemy – mówił rzecznik Allegro dodając - Można co prawda powiedzieć, że im krótszy czas wystawienia aukcji, tym większe prawdopodobieństwo, że nie zostanie usunięta. Jednak nawet najkrócej trwająca aukcja może zostać zauważona i zgłoszona.

Patryk Tryzubiak dodał też, że zgłaszanie nadużyć zawsze ma sens, nawet jeśli aukcja została już zakończona lub nie jesteśmy pewni co do zasadności zgłoszenia. Usunięcie aukcji nie jest jedynym sposobem na oszustów, bo Allegro ma możliwość usunięcia ze społeczności użytkownika, który notorycznie naruszał zasady.

Jeśli chodzi o zgłoszenia, w przypadku których nie potwierdzono naruszeń to zdaniem rzecznika Allegro i tak są one zjawiskiem pozytywnym, bo oznaczają aktywny udział społeczności w życiu serwisu.

Przedstawiciel Allegro w czasie rozmowy telefonicznej nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, ilu dokładnie pracowników sprawdza aukcje pod kątem legalności. Wiadomo jednak, że w Allegro dziennie pojawia się ok. 300 tys. nowych aukcji, więc nawet duża ekipa pracowników miałaby trudności ze sprawdzeniem wszystkich. Niezbędna jest pomoc społeczności w wykrywaniu nieuczciwych aukcji i Patryk Tryzubiak podkreślił, że serwis Allegro na taką pomoc liczy.   

 


Następny artykuł » zamknij

Źródło: DI24.pl
Wszystkie Listy czytelników kierowane do DI są czytane przez redaktorów. Niektóre pytania / prośby do redakcji mogą dotyczyć szerszego grona internautów, wymagać wypowiedzi ekspertów lub zainteresowanych stron, wówczas traktowane są jako tematy interwencyjne. Wszelkie sprawy, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć prosimy kierować na adres: interwencje@di.com.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy