Allegro ukryje loginy stron transakcji

10-02-2010, 07:43

Od 23 lutego loginy użytkowników dokonujących zakupów w Allegro będą widoczne wyłącznie dla stron transakcji. To rozwiązanie może się przyczynić do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa allegrowiczów, ale ma swoich przeciwników.

Loginy zostaną zamaskowane na listach ofert kupna. Osoba przeglądająca aukcje zobaczy tylko pierwszy i ostatni znak pełnej nazwy, rozdzielone wielokropkiem. Przy loginach nadal będą widoczne gwiazdki za punkty w systemie komentarzy oraz oznaczenia dodatkowe: Junior, kopertka, Super Sprzedawca i Firma. Całą nazwę i niezbędne dane zobaczą wyłącznie strony bezpośrednio zainteresowane transakcją, czyli sprzedający i kupujący.

Usunięty zostanie także link "Wyślij e-mail do kupujących" oraz dane zwycięzców ze strony zakończonej aukcji. Ponadto zanonimizowany login nie będzie linkował do karty Użytkownika.

>>> Czytaj: Allegro obrotami z handlu dorównało hipermarketom

Sonda
Anonimizacja loginów w Allegro to dobry pomysł?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

- Dzięki anonimizacji osoby niepowołane nie będą znały naszej listy zakupów – tłumaczy Mikołaj Paczkowski z Działu Bezpieczeństwa Allegro. – Nie bez znaczenia w całej zmianie jest także aspekt bezpieczeństwa. Wprowadzając nowe rozwiązanie, ograniczamy ilość niechcianej korespondencji przesyłanej do naszych Użytkowników. Planowane zabezpieczenie przyczyni się również do wyeliminowania zjawiska podszywania pod Sprzedającego – dodaje Paczkowski.

Nowe rozwiązanie obejmie szczegóły wszystkich ofert sprzedaży, w tym także aukcji specjalnych oraz charytatywnych. Bez zmian pozostanie dotychczasowy wygląd kart komentarzy poszczególnych użytkowników.

Przeglądając forum serwisu Allegro, można się przekonać, że allegrowicze są podzieleni, jeśli chodzi o opinie na temat ukrywania loginów. Zdaniem krytyków trudniejsze będzie sprawdzanie, czy cena aukcji nie była sztucznie podbijana. Jeszcze inni przekonują, że zmiana utrudni nawiązywanie kontaktów przez osoby o podobnych zainteresowaniach. Zdaniem wielu osób Allegro po prostu kopiuje rozwiązania z eBay.

>>> Czytaj: Allegro o niezweryfikowanych użytkownikach


Następny artykuł » zamknij

PIN do karty dostaniesz SMS-em

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy