Allegro ma kolejną awarię za sobą

07-11-2011, 13:01

Przez ponad godzinę użytkownicy nie mogli korzystać z największego serwisu aukcyjnego w Polsce. To już druga tak odczuwalna awaria w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Problemy z serwisem Allegro pojawiły się w godzinach porannych - według Allegro - tuż przed 9. i zakończyły się krótko po 10. Użytkownicy w tym czasie nie mieli m.in. możliwości: licytowania, kupowania czy wystawiania nowych aukcji.

W tej chwili trwa analiza sytuacji i wyjaśnianie przyczyn problemów – tłumaczy Joanna Wagner z Grupy Allegro. Problemy techniczne z serwisem były krótkotrwałe, zostały już naprawione, użytkownicy powinny w tej chwili nie mieć żadnych problemów z korzystaniem z serwisu – dodaje.

Czytaj też: Dialog: we Wrocławiu i okolicy nie było internetu

Ostatnia awaria serwisu Allegro była we wrześniu, kiedy to zawiódł sprzęt w centrum danych Grupy Allegro. Wówczas wielu użytkowników podejrzewało, że powodem problemów Allegro był atak cyberprzestępców, co jednak szybko zdementowano. Zarówno podczas ostatniej, wrześniowej awarii serwisu, jak i dzisiaj, dane użytkowników Allegro były i są w pełni bezpieczne. Awaria nie miała żadnego wpływu na dane naszych klientów – podsumowuje Wagner.

W związku z awarią zastosowano standardową już procedurę w takich sytuacjach. Oznacza to, iż wszystkie aukcje kończące się dziś między 08:53:00 a 10:09:59 zostały przedłużone o 24 godziny.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.