Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Przez ponad godzinę użytkownicy nie mogli korzystać z największego serwisu aukcyjnego w Polsce. To już druga tak odczuwalna awaria w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Problemy z serwisem Allegro pojawiły się w godzinach porannych - według Allegro - tuż przed 9. i zakończyły się krótko po 10. Użytkownicy w tym czasie nie mieli m.in. możliwości: licytowania, kupowania czy wystawiania nowych aukcji.

W tej chwili trwa analiza sytuacji i wyjaśnianie przyczyn problemów – tłumaczy Joanna Wagner z Grupy Allegro. Problemy techniczne z serwisem były krótkotrwałe, zostały już naprawione, użytkownicy powinny w tej chwili nie mieć żadnych problemów z korzystaniem z serwisu – dodaje.

Czytaj też: Dialog: we Wrocławiu i okolicy nie było internetu

Ostatnia awaria serwisu Allegro była we wrześniu, kiedy to zawiódł sprzęt w centrum danych Grupy Allegro. Wówczas wielu użytkowników podejrzewało, że powodem problemów Allegro był atak cyberprzestępców, co jednak szybko zdementowano. Zarówno podczas ostatniej, wrześniowej awarii serwisu, jak i dzisiaj, dane użytkowników Allegro były i są w pełni bezpieczne. Awaria nie miała żadnego wpływu na dane naszych klientów – podsumowuje Wagner.

W związku z awarią zastosowano standardową już procedurę w takich sytuacjach. Oznacza to, iż wszystkie aukcje kończące się dziś między 08:53:00 a 10:09:59 zostały przedłużone o 24 godziny.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.plOstatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data