Akcjonariusze Lenovo przerażeni

25-06-2012, 14:59

Kryzys ekonomiczny w ostatnich dniach dał się mocno we znaki największym producentom komputerów osobistych. Lenovo to już kolejny koncern, który funduje swoim akcjonariuszom bezsenne noce.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Cena akcji Lenovo spadła na początku tygodnia o ponad 6% - zauważa Reuters. Wartość walorów azjatyckiego producenta pecetów osiągnęła tym samym wynik najgorszy od ponad czterech miesięcy.

Słabe zachowanie akcji Lenovo to zdaniem analityków wynik obaw związanych z narastającym kryzysem ekonomicznym. Duże obroty wskazują na to, że jeden z istotnych udziałowców sprzedaje akcje - mówi jeden z inwestorów cytowanych przez Reutersa.

Trudna sytuacja w Europie to również złe wieści dla konkurencyjnego HP, które na Starym Kontynencie tylko w ciągu dwóch lat planuje zwolnić 8 tysięcy osób. W odróżnieniu od amerykańskiego rywala akcje Lenovo wciąż jednak zyskują w tym roku i to nie mało, bo ponad 22%.

Dobre wyniki i mobilna przyszłość

Chiński koncern bardzo duże nadzieje pokłada w smartfonach, a tylko w tym roku chce potroić ich dostawy. Sprzedanie około 18 milionów urządzeń tego typu to jednak wciąż stosunkowo niewiele w porównaniu do liderów, jak Samsung czy Apple, którzy zgarniają zdecydowaną większość zysków z tego rynku.

Choć inwestorzy bardzo nerwowo reagują na negatywne doniesienia z rynku, warto zauważyć, że dotychczasowe wyniki Lenovo nie pozostawiały wiele do życzenia. Sprzedaż firmy w ostatnim kwartale fiskalnym roku była aż o 59% lepsza niż we wcześniejszych trzech miesiącach - informował miesiąc temu chiński producent.

Czytaj także: HP wznawia produkcję tabletów


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.