Akademia Free2Play nauczy projektowania gier

PATRONAT MEDIALNY 02-10-2014, 07:38

2 października rusza 2. edycja Akademii Free2Play. To nieodpłatny, internetowy kurs tworzenia gier komputerowych i mobilnych. Otwarty jest dla wszystkich, którzy myślą o zostaniu game designerem. Organizatorem Akademii jest wrocławskie studio - Ten Square Games, w którego tytuły gra ponad 33 miliony osób na całym świecie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Akademia Free2Play jest na polskim rynku programem unikatowym. Dzięki niemu można się m.in. dowiedzieć, jak stworzyć grę przeglądarkową lub mobilną, pozyskać i utrzymać graczy oraz jak na swoim przedsięwzięciu zarobić. Składa się z części teoretycznej (online) i praktycznej (dwudniowe spotkanie we Wrocławiu). W tym roku potrwa blisko dwa miesiące, do końca listopada. Zapisy właśnie ruszają, a dołączać do Akademii można także w trakcie jej trwania.

Akademia Free2Play (I edycja)Akademia Free2Play (I edycja)

2 października na stronie Akademii pojawi się pierwszy kurs. Kolejne publikowane będą w odstępach tygodniowych. Po każdym wykładzie uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i przejść do następnego etapu. Tych, którzy będą najlepsi po całej części teoretycznej, organizator zaprosi na warsztaty do Wrocławia, zapewniając nocleg oraz zwracając koszty przejazdu. W trakcie spotkania będzie okazja do wysłuchania prelekcji mentorów z branży gamingowej oraz do rozwinięcia swoich pomysłów na gry pod okiem ekspertów z Ten Square Games. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi, a ich autorzy zaproszeni na miesięczne staże w siedzibie organizatora.

- Gry zawsze były ważną częścią mojego życia. Kiedy decydowałem o swojej drodze zawodowej, praca przy produkcji gier wydawała mi się niespełnialnym marzeniem, dlatego wybrałem prawo i w tej dziedzinie się rozwijałem. Ukończyłem studia, potem zostałem radcą prawnym i to był ten czas kiedy zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno jest to moje miejsce w życiu. W tym właśnie momencie pojawiła się pierwsza edycja Akademii, która wprost idealnie wpisywała się w moje zainteresowanie grami free to play. Obiecałem sobie, że spróbuję i jeżeli wygram, to będzie znak, że tu leży moja przyszłość. Akademia okazała się strzałem w dziesiątkę, kurs był świetny, warsztaty we Wrocławiu jeszcze lepsze, no i co dla mnie najmilsze - Akademię wygrałem. Zostałem zaproszony do Wrocławia na staż i tak już w firmie zostałem. Zamieniłem Warszawę na Wrocław, a prawo na projektowanie gier. Teraz Wy stoicie przed tą samą szansą. Ze swojej strony powiem tylko, że warto - wspomina 1. edycję Akademii Free2Play jej zwycięzca, Daniel Musianek.

Akademia Free2Play (I edycja)Akademia Free2Play (I edycja)

- Gry przeglądarkowe i mobilne to jeszcze stosunkowo nowe zjawisko. Ale jest to niezwykle ciekawy i przyszłościowy gatunek. W TSG robimy bardzo dużo takich projektów, zgromadziliśmy już całkiem pokaźnie doświadczenie i chcemy się nim podzielić. Staramy się rozwijać jak najlepsze środowisko dla tworzenia gier free to play, a za pomocą Akademii chcemy zainteresować tą niezwykle dynamiczną dziedziną game designe’u jak najwięcej osób - tak do inicjatywy przekonują Arek Pernal i Maciek Popowicz kierujący TSG.

Zapisy do Akademii trwają na stronie akademiaf2p.pl, a najświeższe informacje o wydarzeniu można znaleźć na jego fanpage’u.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: chip.pl, Dziennik Internautów, dlastudenta.pl, interaktywnie.com, Radio LuZ.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.