Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

2 października rusza 2. edycja Akademii Free2Play. To nieodpłatny, internetowy kurs tworzenia gier komputerowych i mobilnych. Otwarty jest dla wszystkich, którzy myślą o zostaniu game designerem. Organizatorem Akademii jest wrocławskie studio - Ten Square Games, w którego tytuły gra ponad 33 miliony osób na całym świecie.

Akademia Free2Play jest na polskim rynku programem unikatowym. Dzięki niemu można się m.in. dowiedzieć, jak stworzyć grę przeglądarkową lub mobilną, pozyskać i utrzymać graczy oraz jak na swoim przedsięwzięciu zarobić. Składa się z części teoretycznej (online) i praktycznej (dwudniowe spotkanie we Wrocławiu). W tym roku potrwa blisko dwa miesiące, do końca listopada. Zapisy właśnie ruszają, a dołączać do Akademii można także w trakcie jej trwania.

Akademia Free2Play (I edycja)Akademia Free2Play (I edycja)

2 października na stronie Akademii pojawi się pierwszy kurs. Kolejne publikowane będą w odstępach tygodniowych. Po każdym wykładzie uczestnik będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i przejść do następnego etapu. Tych, którzy będą najlepsi po całej części teoretycznej, organizator zaprosi na warsztaty do Wrocławia, zapewniając nocleg oraz zwracając koszty przejazdu. W trakcie spotkania będzie okazja do wysłuchania prelekcji mentorów z branży gamingowej oraz do rozwinięcia swoich pomysłów na gry pod okiem ekspertów z Ten Square Games. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi, a ich autorzy zaproszeni na miesięczne staże w siedzibie organizatora.

- Gry zawsze były ważną częścią mojego życia. Kiedy decydowałem o swojej drodze zawodowej, praca przy produkcji gier wydawała mi się niespełnialnym marzeniem, dlatego wybrałem prawo i w tej dziedzinie się rozwijałem. Ukończyłem studia, potem zostałem radcą prawnym i to był ten czas kiedy zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno jest to moje miejsce w życiu. W tym właśnie momencie pojawiła się pierwsza edycja Akademii, która wprost idealnie wpisywała się w moje zainteresowanie grami free to play. Obiecałem sobie, że spróbuję i jeżeli wygram, to będzie znak, że tu leży moja przyszłość. Akademia okazała się strzałem w dziesiątkę, kurs był świetny, warsztaty we Wrocławiu jeszcze lepsze, no i co dla mnie najmilsze - Akademię wygrałem. Zostałem zaproszony do Wrocławia na staż i tak już w firmie zostałem. Zamieniłem Warszawę na Wrocław, a prawo na projektowanie gier. Teraz Wy stoicie przed tą samą szansą. Ze swojej strony powiem tylko, że warto - wspomina 1. edycję Akademii Free2Play jej zwycięzca, Daniel Musianek.

Akademia Free2Play (I edycja)Akademia Free2Play (I edycja)

- Gry przeglądarkowe i mobilne to jeszcze stosunkowo nowe zjawisko. Ale jest to niezwykle ciekawy i przyszłościowy gatunek. W TSG robimy bardzo dużo takich projektów, zgromadziliśmy już całkiem pokaźnie doświadczenie i chcemy się nim podzielić. Staramy się rozwijać jak najlepsze środowisko dla tworzenia gier free to play, a za pomocą Akademii chcemy zainteresować tą niezwykle dynamiczną dziedziną game designe’u jak najwięcej osób - tak do inicjatywy przekonują Arek Pernal i Maciek Popowicz kierujący TSG.

Zapisy do Akademii trwają na stronie akademiaf2p.pl, a najświeższe informacje o wydarzeniu można znaleźć na jego fanpage’u.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: chip.pl, Dziennik Internautów, dlastudenta.pl, interaktywnie.com, Radio LuZ.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik