Akademia Biznesu: Pierwsze biuro i sprzęt (wideo)

11-11-2011, 21:47

W piątym odcinku Akademii Biznesu główny bohater zastanawia się nad plusami i minusami pracy w domu, odwiedza biuro coworkingowe i wybiera pierwszy sprzęt do firmy.

Praca w domu wydaje się wygodna, bo nie tracimy czasu i pieniędzy na dojazdy czy obiady na mieście, a i inne niezbędne narzędzia zawsze mamy pod ręką. Jednak pozorne plusy na dłuższą metę mogą bardzo rozpraszać. Inne wady takiej sytuacji to m.in. mieszanie się przestrzeni prywatnej z zawodową, co często skutkuje brakiem motywacji czy naginaniem czasu, jaki powinniśmy spędzać przy pracy. Ciekawą alternatywą mogą okazać się popularne w ostatnich czasach biura coworkingowe. Coworking to także rozwiązanie dla firm, które chcą zatrudnić dodatkowego pracownika, a nie mają gdzie go ulokować. W zależności od oferty, biurko można zarezerwować i wynająć nie tylko na określone wcześniej miesiące czy tygodnie, ale często także na wybrane godziny.

W odcinku zaakcentowano także kwestie, które należy brać pod uwagę, wybierając pierwszy sprzęt do firmy. Decyzja przedsiębiorcy dotycząca wyboru sprzętu będzie zależna od rodzaju prowadzonej działalności, zwłaszcza w kwestii jego ilości i technologicznego zaawansowania. Zakup tego typu to poważna i długotrwała inwestycja. Należy brać pod uwagę budżet przeznaczony na utworzenie infrastruktury, wymagania co do specyfikacji, specyfikę firmy, a także ilość zatrudnionych osób. Więcej wskazówek w materiale wideo.

Obejrzyj wcześniejsze odcinki Akademii Biznesu

Obejrzyj inne programy telewizji internetowej Webshake.tv


Źródło: Webshake.tv
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy