Advoider - urządzenie, które odmieni dla Ciebie telewizję

08-11-2019, 10:32

Najnowszy produkt firmy QDIQO wszedł do oficjalnej sprzedaży. Advoider to osobisty asystent telewizyjny, który w połączeniu z aplikacją mobilną dostępną na systemy Android i iOS, tworzy mechanizm dostosowujący sposób oglądania emitowanych treści do preferencji użytkownika. Wystarczy skonfigurować go z dekoderem telewizji satelitarnej, a następnie zmienić ustawienia urządzenia adekwatnie do naszych potrzeb.

Advoider to niewielkich rozmiarów urządzenie, które wraz z dedykowaną aplikacją mobilną automatycznie przełącza na kanały m.in. wolne od reklam, wycisza dźwięk lub wyłącza dekoder i odbiornik telewizyjny na czas trwania niepożądanych treści. Po ich zakończeniu powraca na obserwowaną stację, do ustalonego poziomu głośności czy włącza dekoder i odbiornik telewizyjny.

Do jego podstawowych funkcjonalności należą m.in.: automatyczne przełączanie na inną, wybraną stację lub kategorię kanałów, na których nie ma np. reklam, wyciszanie dźwięku oraz wyłączanie dekodera wraz z odbiornikiem telewizyjnym na czas trwania niepożądanych programów lub spotów promocyjnych. Następnie, po ich zakończeniu włączenie dekodera i odbiornika telewizyjnego, powrót na obserwowaną stację lub do wcześniejszego poziomu głośności.

Pełna kontrola treści

W momencie wejścia na rynek urządzenie obsługuje dwie platformy telewizyjne - Cyfrowy Polsat i CANAL+. Dodatkowo Advoider monitoruje pod względem kontentu 34 stacje telewizyjne, przyjmując tym samym rolę osobistego asystenta telewizyjnego.

- Pracując nad koncepcją Advoidera, staraliśmy się go zaprojektować, tak aby w jak największym stopniu dostosować go do potrzeb użytkowników. Dlatego przeanalizowaliśmy zwyczaje, które towarzyszą nam podczas oglądania telewizji i wyselekcjonowaliśmy najważniejsze cechy jakie musi posiadać nasze urządzenie. Advoider będzie więc automatycznie wykonywał ustalone przez nas czynności, zawsze w momencie pojawienia się niepożądanych przez nas treści - podkreśla Grzegorz Pych, CEO QDIQO.

Akcje automatyczne i manualne

Advoider daje możliwość ustawienie dwóch rodzajów funkcji tzw. automatycznych oraz manualnych. Pierwsze to czynności, które Advoider wykonuje sam według określonych preferencji widza. Drugie natomiast odbywają się przy ręcznym udziale użytkownika, który samodzielnie zmienia kanały, w obrębie wcześniej ustawionych list - ulubionych kanałów, kategorii lub stacji monitorowanych. Sterowanie akcją manualną odbywa się za pomocą pilota w aplikacji lub pilota od dekodera.

Ochrona dziecka

Advoider może sprawować kontrolę rodzicielską nad treściami, które ogląda dziecko. Wystarczy, że rodzic za pomocą aplikacji mobilnej utworzy profil, a w nim ustali jakie kanały dziecięce może oglądać jego pociecha i określi co ma się zadziać w momencie emisji reklam. Czy ma przełączyć na inną stację z bajkami, wyciszyć dźwięk czy wyłączyć dekoder i odbiornik telewizyjny.

Lista kanałów monitorowanych przed Advoider:

TVP 1, TVP 2, TVP Seriale, Polsat, Polsat Film, Polsat Café, Polsat Play, TV4, TVN, TVN7, TVN Style, TVN Turbo, TV Plus, HGTV, TTV, Stopklatka, Kino Polska, TVN Fabuła, Discovery Channel, 4Fun TV, Polo TV, Eska TV, TVN 24, TVP Info, Polsat News, TVP Sport, Polsat Sport, Eurosport 1, TVP ABC, Disney Junior, Nick Jr, Nickelodeon, Mini Mini+, Cartoon Network.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy