Adobe nie będzie rozwijał już Flasha dla urządzeń mobilnych

09-11-2011, 12:51

Popularny dodatek umożliwiający uruchamianie prostych gier czy materiałów wideo nie będzie już dłużej rozwijany dla urządzeń mobilnych przez Adobe - dowiedział się serwis ZDNet.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Nasze przyszłe prace związane z Flashem na urządzeniach mobilnych będą się skupiały na umożliwieniu deweloperom udostępniania natywnych aplikacji z Adobe AIR we wszystkich głównych sklepach z aplikacjami - poinformował w swoim oświadczeniu Adobe.

Czytaj także: Metro w Windows 8 bez Flasha

Dla użytkowników najistotniejszą informacją jest jednak porzucenie rozwoju mobilnej wersji Flasha, która obecnie działa na zdecydowanej większości smartfonów i tabletów z Androidem. Nie będziemy dłużej adaptowali Flash Playera do nowych mobilnych urządzeń, przeglądarek czy kolejnych wersji systemu - zapowiedział Adobe.

O tym, że przyszłość wtyczki może być zagrożona, zaczęto mówić, gdy Apple zdecydował się na całkowite ignorowanie Flasha w swoich urządzeniach. Zamiast tego kalifornijska korporacja postawiła na standardy HTML5, które choć wciąż jeszcze nie są dopracowane, w wielu przypadkach pozwalają się obejść bez ociężałego rozszerzenia.

Adobe zapewnił przy okazji, że niektóre z licencji dotyczących Flasha pozwalają na prace przy dodatku innym firmom. Niewykluczone więc, że będą się pojawiały kolejne implementacje Flash Playera, tworzone przez korporacje, którym zależy na jego istnieniu. Wciąż udostępniane mają być również poprawki krytycznych błędów oraz łatki związane z bezpieczeństwem.

Czytaj także: Adobe Edge umożliwi tworzenie animacji dla HTML5


Źródło: ZDNet


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.