Acer z optymistycznymi planami

26-04-2012, 15:19

Tajwański producent komputerów zaprezentował optymistyczne prognozy związane z drugą połową tego roku. Acerowi pomóc ma m.in. premiera nowego systemu Microsoftu, ale również kolejne urządzenia.

Choć niedawno Acer zawiódł inwestorów, miał być to wynik trwającej restrukturyzacji i ciągłych zmian na najważniejszych stanowiskach w firmie. Obecne władze koncernu zapewniają, że przyszłość pomimo wyzwań rysuje się w bardzo kolorowych barwach.

Czytaj także: HP stawia na ultrabooki

- Przywróciliśmy pozytywny cykl i dokonujemy pozytywnych zmian dzień po dniu - powiedział szef Acera J.T. Wang podczas konferencji z inwestorami. - Ogólnie rzecz biorąc, powraca również nasza konkurencyjność. Udziały w rynku Acera w pierwszym kwartale wynosiły 10,9%, natomiast Della 11%. W niedalekiej przyszłości znów będziemy na trzecim miejscu.

Zdaniem Acera rynek PC powinien się w tym roku powiększać, na co już teraz wskazują wzrosty sprzedaży tego typu urządzeń w pierwszym kwartale. Co jednak ciekawsze, tajwański koncern liczy na to, że tempo wzrostu tego przemysłu już w 2013 roku osiągnie dwucyfrowy wskaźnik.

W ostatnim czasie Acer stawiał przede wszystkim na wysokiej jakości maszyny przenośne nazywane przez firmę Intel ultrabookami. Koncern chce konkurować z najdroższymi pecetami na rynku, jak MacBook Air od firmy Apple, rezygnując przy tym z "tanich i niedochodowych" urządzeń.

Czytaj także: Acer pozywa swojego byłego dyrektora generalnego


Źródło: Acer
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy