Acer Iconia W3: pierwszy tak mały tablet z Windowsem 8 i nie za drogi - wideo

03-06-2013, 12:40

Acer Iconia W3 to pierwszy 8-calowy tablet z Windowsem 8. Urządzenie jest bardzo ciekawe, bo może konkurować z mniejszymi tabletami, a jednocześnie wydaje się zdatne do poważniejszych zadań.

Startują targi Computex 2013 w Tajpej i Acer jest pierwszą firmą, która przy tej okazji zwróciła na siebie uwagę. Producent przedstawił kilka urządzeń, z których najciekawszym wydaje się Iconia W3, pierwszy tablet z Windowsem 8 w rozmiarze 8,1 cali.

Acer Iconia W3 waży niecałe pół kilograma i ma nieco ponad 11 mm grubości. Mieści w sobie dwurdzeniowy procesor Intel Atom 1,8 GHz, 2 GB RAM, a dostępne opcje pamięci to 32 i 64 GB.  Rozdzielczość 8,1-calowego wyświetlacza to 1280x800. Jest kamera 2 MP, Bluetooth 4.0, porty USB oraz możliwość rozszerzenia pamięci kartą microSD. Producent obiecuje 8 godzin żywotności baterii.

zdjęcie

Najciekawsze w tym urządzeniu jest coś, co nazwałbym atrakcyjnym umiarem. Urządzenie ma kosztować tylko 379 dolarów, co jest niezłą propozycją za tablet z pełnym Windowsem 8. Nie jest ono za duże, ale jednocześnie nie jest na tyle małe, aby nie dało się na nim wykonać bardziej złożonych zadań.

Co istotne, do urządzenia można dokupić klawiaturę przypominającą rozmiarem klawiatury z 13-calowych notebooków Acera. Dzięki tej klawiaturze i systemowi Windows 8 to urządzenie jest konkurencją dla Surface i innych tabletowo-laptopowych hybryd. Jednocześnie nie traci ono charakteru małego tabletu.

Sonda
Byłbyś gotów kupić urządzenie Acer Iconia W3?
  • tak
  • tak, gdyby było tańsze
  • nie
wyniki  komentarze

Acer jako pierwszy odważył się pokazać małe urządzenia dla Windows 8, ale zapewne nie będzie to ostatni producent podejmujący takie próby. Można się teraz spodziewać wykształcenia całego nowego segmentu małych urządzeń dotykowych z bardziej wymagającymi systemami. Oczywiście może się też okazać, że będzie to jedna z szybko zapominanych nowinek, jakie na targach Computex widzieliśmy nieraz.

Czytaj także: Rynek tabletów: Peleton dogania Apple, a Microsoft jest... w pierwszej piątce?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy