Acer Iconia: kolejny dwuekranowy tablet/laptop (wideo)

24-11-2010, 14:12

Urządzenie z dwoma 14-calowymi ekranami dotykowymi i nowym rodzajem interfejsu przedstawił wczoraj Acer. W tym przypadku koncepcja jest naprawdę nowatorska, co może być zwiastunem dużego sukcesu lub porażki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W Dzienniku Internautów we wrześniu informowaliśmy, że Acer pracuje nad dwuekranowym urządzeniem dotykowym. Wcześniej Toshiba zaprezentowała podobny laptop/tablet Libretto W100, który od niedawna jest dostępny na polskim rynku, ale urządzenie Acera jest większe, bardziej przypomina notebooki niż mniejsze tablety i ma nietypowe oprogramowanie.

Wczoraj Acer przedstawił to urządzenie o nazwie Acer Iconia. Ma ono dwa 14-calowe, multidotykowe ekrany LCD z podświetleniem LED o rozdzielczości 1366x768. We wnętrzu urządzenia znajdują się m.in. procesor Intel Core i5, 4 GB RAM, twardy dysk 750 GB. Urządzenie może obsługiwać łączność 3G. Jest mało przenośne ze względu na wagę - 2,8 kg.    

Dzięki specjalnemu interfejsowi Acer Ring użytkownik ma łatwo rozpoczynać pracę. Acer Ring uruchamia się po położeniu pięciu palców na ekranie i wykonaniu gestu chwytania. Interfejs pozwala na uruchamianie aplikacji prezentowanych w postaci kart. Ring daje też dostęp do wirtualnej klawiatury, edytora gestów, managera okien oraz ustawień urządzenia.

>>> Zobacz: Dell sprytnie połączył netbooka i tablet (wideo)

Wirtualna klawiatura jest uruchamiana poprzez położenie obydwu dłoni na dolnym ekranie. Zawiera ona touchpad i klawiaturę numeryczną. Użytkownik może łatwo przełączyć się w tryb pisania odręcznego.  

Edytor gestów ma dopasowywać urządzenie do potrzeb użytkownika. Manager okien ma pozwolić na wyświetlenie aplikacji na jednym z ekranów, przesuwanie aplikacji pomiędzy oknami, przeglądanie uruchomionych aplikacji, zmianę rozmiaru okien lub zamykanie ich.

Ponadto na Acer Iconia mają się znaleźć aplikacje implementowane już na urządzeniach dotykowych Acera np. TouchBrowser, TouchPhoto, TouchMusic oraz TouchVideo. Iconia zawiera też nowe aplikacje SocialJogger, My Journal oraz Scrapbook.

SocialJogger pozwala na śledzenie wpisów z serwisów społecznościowych. Użytkownik może wpisywać status na jednym ekranie, a na drugim wyświetlać treści znajomych. MyJournal to aplikacja organizująca treści z sieci interesujące użytkownika. Scrapbook pozwala na tworzenie kolekcji obrazów z notatkami i komentarzami.

Poza urządzeniem Iconia Acer przedstawił nowe tablety z Androidem o wielkościach 7 i 10 cali, oraz tablet z Windowsem o wielkości 10 cali. Urządzenia pojawią się na rynku w lutym (urządzenie z Windows) i kwietniu (z Androidem).

Poniżej film prezentujący Acer Iconia:


Źródło: Acer


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.