54 godziny innowacji dla biznesów finansowych, czyli Startup Weekend Warsaw 6 # FinTech

21-10-2014, 13:19

Ponad 100 osób z pomysłami na innowacyjne rozwiązania z zakresu finansów i technologii spotka się w dniach 14-16 listopada br. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie. Odbędzie się tam szósta edycja spotkania dla e-przedsiębiorców – Startup Weekend Warsaw 6 #SWWAW.

Tym razem tematyką spotkania będzie FinTech, czyli zastosowanie nowoczesnych technologii i innowacyjnych pomysłów w szeroko pojętych usługach finansowych. Rozwój usług finansowych i czynienie ich zrozumiałymi, dostępnymi dla ludzi, nie może się już obyć beż mariażu z technologiami mobilnymi i wirtualnymi. Jednym z zadań, przed jakimi staną uczestnicy, będzie wymyślenie i stworzenie prototypu projektu związanego z uproszczeniem i przyśpieszeniem likwidacji szkód ubezpieczeniowych.

Wśród mentorów FinTechu będą specjaliści od zagadnień finansowych, technologicznych, marketingowych oraz inwestorzy. Wśród już potwierdzonych już są: Arek Seńko z firmy technologicznej RedSky, Krzysztof Czubak z serwisu crowdfundingowego Wspieram. To oraz Radosław Cielicki z BanFi Group. Głównym partnerem wydarzenia będzie Aviva.

Cena biletu wejścia to 49 euro, ale organizatorzy przewidzieli promocje. Właśnie pojawiła się ograniczona pula biletów za 39 euro, którą można zakupić pod adresem: http://bit.ly/swwawfintech

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.swwaw.com


Startup Weekend to międzynarodowy cykl imprez kierowanych do ludzi z pomysłami na innowacyjne rozwiązania, które mogą zamienić się w przyszłości w dochodowe biznesy. W Polsce odbyło się już blisko 20 takich spotkań. Przejście od pomysłu do prosperującego startupu wymaga od ich autorów nauki biznesowego myślenia, pracy w zespołach specjalistów, a także pozyskania inwestorów, którzy sfinansują ich przedsięwzięcie. Startup Weekendy są więc tak pomyślane, aby stworzyć miejsce i atmosferę, w której spotykają się inwestorzy oraz autorzy nowatorskich pomysłów biznesowych. Celem wydarzenia jest szybkie prototypowanie nowych projektów i zaprezentowanie ich jury i mentorom na koniec weekendu.

 

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero - holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Warszawatag SWWAWtag startupytag Startup Weekendtag finanse
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy