50 tys. zł na własny e-biznes za 5% udziału w firmie - zostało kilka dni na zgłoszenia #startup

25-05-2014, 13:48

Tylko do 28 maja można zgłosić swój pomysł na biznes do konkursu "E-komerson". Do wygrania 50 tys. zł na rozpoczęcie własnego e-biznesu, opinie i porady profesjonalistów na temat zgłoszonych projektów, możliwość uzyskania dodatkowych funduszy w kwocie nawet 350 tys. zł. Wygrana oznacza jednak oddanie 5% udziałów organizatorowi - European Venture Investment Group S.A. (EVIG), funduszowi inwestycyjnemu z Poznania, który wspiera projekty znajdujące się we wczesnej fazie realizacji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Poszukujemy zarówno dobrych pomysłów, jak i przedsiębiorczych, energicznych osób, które wierzą, że ich projekt jest skazany na sukces i potrafią to udowodnić. Jako fundusz inwestycyjny pragniemy zapewnić im nie tylko środki finansowe, ale również profesjonalne porady, wykorzystując wieloletnie doświadczenie we wspieraniu przedsiębiorców i realizacji ich biznesowych ambicji – mówi Dawid Wesołowski, Prezes European Venture Investment Group S.A. (EVIG), organizatora konkursu.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Zgłodniałeś, pracując przy swoim startupie? Mamy dla Ciebie kod rabatowy, który upoważnia do 10 zł rabatu, jeśli zamówisz za minimum 30 zł. Kliknij w KOD RABATOWY od PizzaPortal.pl, by odebrać zniżkę. Kod jest ważny do 31.05.2014 do godz. 23:59 w restauracjach, gdzie można płacić online.

 

Jak zgłosić się do konkursu?

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich należy wypełnić formularz dostępny na stronie e-komerson.pl i przesłać go do 28 maja 2014 r. na adres: konkurs@e-komerson.pl.

Spośród zgłoszonych projektów wybranych zostanie dziesięć wykazujących najlepsze przygotowanie pod kątem analizy biznesowej. Zakwalifikują się one do drugiego etapu konkursu, w którym ocenią je przedstawiciele organizatorów i eksperci z wieloletnim doświadczeniem w zakresie nowych technologii, wprowadzania nowych e-usług na rynek oraz doradztwie i obsłudze firm z sektora MSP.  

Członkowie Jury będą brali pod uwagę potencjał pomysłu do odniesienia sukcesu komercyjnego oraz zdolności pomysłodawcy do zarządzania własnym biznesem. Do finałów wybiorą trzy projekty, które ich zdaniem najlepiej spełniają powyższe kryteria. Wszystkim uczestnikom drugiego etapu zagwarantują natomiast informację zwrotną o pozytywnych i negatywnych aspektach ich pomysłów.  

Nagrody

Finał konkursu odbędzie się w dniach 16-20 czerwca. Autorzy trzech pomysłów, zakwalifikowanych do ostatniego etapu, będą mieli możliwość zaprezentowania projektu osobiście przed Komitetem Inwestycyjnym. Zwycięzca otrzyma wsparcie finansowe o wartości 50 tys. zł. na założenie własnego e-biznesu oraz merytoryczne w postaci doradztwa biznesowego w zakresie założenia i prowadzenia firmy.

W zamian za to fundusz European Venture Investment Group S.A. obejmie 5% udziałów w kapitale zakładowym w zwycięskim projekcie. Ponadto zdobywca I nagrody będzie miał możliwość pozyskania kolejnych 350 tys. zł na rozwój swojego projektu w drugiej turze oceny projektu.

Z kolei laureaci drugiego i trzeciego  miejsca w konkursie mają zagwarantowaną nieodpłatną pomoc organizatora w przygotowaniu projektu pod kątem pozyskania inwestora wraz ze wsparciem w poszukiwaniu środków na otwarcie działalności. Ponadto zdobywca drugiej nagrody otrzyma także tablet iPad Air.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Nie chcesz przegapić porad oraz wiadomości dla początkujących przedsiębiorców? Zapisz się na newsletter dla startupów:
Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.