5 powodów, dla których warto znaleźć się w akceleratorze startupów

06-08-2014, 07:57

Akceleratory wspierają przedsiębiorczych ludzi w przekształcaniu ich pomysłów w działające projekty biznesowe. Można dzięki nim szybko przeskoczyć kilka etapów rozwoju firmy, uniknąć wielu klasycznych błędów i wykorzystać w pełni swoje umiejętności.

Możesz skupić się w całości na projekcie

"Rób to, co robisz dobrze". Nie zajmujesz się problemami księgowymi, podatkowymi, finansowymi. Na pełen spokój możesz liczyć, wyjeżdżając poza miejsce zamieszkania, a nawet na udział w którymś z zagranicznych akceleratorów. To duże wyzwanie, ale daje Ci przewagę nad tymi, którzy próbują rozwijać firmę w warunkach ciągłego rozproszenia i braku skupienia.

Otrzymasz pieniądze na rozwój

Głównym zadaniem akceleratorów jest wspieranie startujących biznesów. Nie jest to jeszcze etap, na którym możesz liczyć na pokaźne finansowanie - w przypadku GammaRebels, pierwszego polskiego akceleratora startupów, jest to 20 tys. zł w zamian za 10% udziałów w biznesie. To powinno wystarczyć na początek i stworzenie pierwszej wersji produktu.

Dowiesz się, jakie błędy robisz

"Pokaż mi swój pomysł, a powiem Ci, dlaczego jest kiepski". W akceleratorze znajdziesz nie tylko innych przedsiębiorców, ale również mentorów i bardziej doświadczonych biznesmenów. Przed liderami branży będziesz mógł się dodatkowo zaprezentować podczas Demo Day - gdy inwestorzy przyglądają się najlepszym firmom rozwijanym w akceleratorze.

Dopracujesz swój pomysł pod okiem mentorów i ekspertów

"Gdybym wtedy wiedział to, co wiem dziś..." Zdobycie rady doświadczonego przedsiębiorcy nie jest łatwe, a akceleratory startupów ułatwiają ten proces. Potencjalnymi mentorami są m.in. inwestorzy, którzy uważnie przyglądają się młodym przedsiębiorcom i ich projektom - im wcześniej uda im się wejść w obiecującą firmę, tym większy potencjalny zysk czeka na nich w przyszłości.

Poznasz wielu utalentowanych i przedsiębiorczych ludzi

"Kto z kim przestaje, takim się staje". Przebywając w środowisku ludzi przedsiębiorczych, projekty - szczególnie w początkowej fazie - rozwija się dużo łatwiej. Osoby, które uczestniczyły np. w amerykańskim Y-Combinator, mówią, że wymiana opinii i problemów z innymi zdeterminowanymi przedsiębiorcami pomaga dopracować produkt, wyjść ze schematów myślowych i zweryfikować swoje przekonania i pomysły.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Zapisz się na newsletter dla startupów:


Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930