4 sposoby na znalezienie wspólnika-programisty

25-05-2014, 12:32

Znalezienie wspólnika to na pozór niełatwe zadanie. Gdy dodatkowo szukamy osoby z konkretnymi kompetencjami, trzeba się już uzbroić w odrobinę cierpliwości i samozaparcia. Finalny efekt może się jednak opłacić, więc warto wiedzieć, gdzie rozpocząć poszukiwania.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jedź na event startupowy

Programiści chętnie uczestniczą w spotkaniach, gdzie spotykają się osoby z różnymi kompetencjami, które mają wspólnie rozwijać nowe produkty. Startupowe eventy to świetne miejsce nie tylko, by zaprezentować swój pomysł przed dużą grupą kreatywnych ludzi, ale również by znaleźć wspólników. 

W odróżnieniu od innych opisanych sposobów, w przypadku spotkań branżowych programiści od razu prezentują swoje umiejętności - można więc błyskawicznie sprawdzić, jak duże kompetencje mają potencjalni partnerzy biznesowi.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Zgłodniałeś, pracując przy swoim startupie? Mamy dla Ciebie kod rabatowy, który upoważnia do 10 zł rabatu, jeśli zamówisz za minimum 30 zł. Kliknij w KOD RABATOWY od PizzaPortal.pl, by odebrać zniżkę. Kod jest ważny do 31.05.2014 do godz. 23:59 w restauracjach, gdzie można płacić online.

 

Napisz ogłoszenie w sieci

W sieci nie brakuje forów programistycznych czy grup na Facebooku, gdzie internauci z konkretnymi umiejętnościami wymieniają się doświadczeniami. Poszukując osoby, która pomoże przy rozwoju mobilnego narzędzia, warto na przykład zajrzeć na nieoficjalne forum Androida albo iOS, by tam w odpowiednim dziale umieścić swoje ogłoszenie.

Bardziej bezpośrednim sposobem jest wspomniany Facebook, gdzie wystarczy odszukać konkretne grupy skupiające programistów (znających najbardziej interesujące nas technologie), a następnie wysłać im zaproszenie do spotkania.

Czasem dobrym pomysłem może być również przejrzenie branżowych blogów, gdzie nierzadko dobrzy programiści prezentują swoje pomysły i aktualne problemy. Może któryś z nich właśnie szuka kolejnych wyzwań?

Idź na zajęcia na politechnikę i pogadaj z ludźmi 

Na uczelniach technicznych nie brakuje osób, które zainteresowane są programowaniem i nowymi technologiami. Poszukując tego typu kompetencji, bez wątpienia warto się więc udać na najbliższą politechnikę bądź wydział informatyki uniwersytetu.

Zapytaj znajomych – po prostu

Czasem najprostsze sposoby okazują się najlepsze. Obecnie umiejętność programowania nie jest czymś wyjątkowym, a wielu młodych ludzi uczy się tego typu rzeczy na własną rękę. Warto więc popytać znajomych - być może w naszym najbliższym otoczeniu znajdzie się ktoś odpowiedni.

 

Partnerem sekcji Startupy jest PizzaPortal.pl - startup, który powstał w 2010 roku, a od 2012 roku stał się częścią grupy Delivery Hero, holdingu ułatwiającego zamawianie jedzenia na całym świecie. Wgryź się w sukces razem z PizzaPortal.pl!

Masz problem lub pytanie dotyczące biznesu? Wyślij je na startup@di24.pl

Nie chcesz przegapić porad oraz wiadomości dla początkujących przedsiębiorców? Zapisz się na newsletter dla startupów:
Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag wspólniktag współpracatag startupytag programista
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.