Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

330 podcastów zgłoszonych do drugiej edycji Konkursu imienia red. Janusza Majki - Podcast Roku

09-09-2022, 12:03

Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie, zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19.

„Przez ostatnie 12 miesięcy rynek podcastów w Polsce bardzo się rozwinął. To widać po tegorocznej liście zgłoszeń.  Wiemy już, że Jury będzie miało jeszcze ciekawsze zadanie wybrania z bardzo różnorodnych zgłoszeń tych najlepszych podcastów” mówi Tomasz Majka, jeden z inicjatorów  oraz syn patrona Konkursu.

30 września w Międzynarodowym Dniu Podcastów organizatorzy ogłoszą pulę nagród. W ubiegłym roku Jury przyznało 11 nagród i wyróżnień o wartości 85 000 złotych.  

Najlepsze prace wyłoni 30 osobowe Jury, które 20 października ogłosi nominacje w 6 kategoriach.

kategorie Podast Roku

„Tegoroczne kategorie odzwierciedlają bogactwo i różnorodność podcastów w Polsce, Chcemy też docenić marki, które uwierzyły w siłę tego formatu audio.  Dodatkowo Jury przyzna kilka wyróżnień w tym jedno dedykowane Twórcom, którzy w swoich podcastach przybliżają  tematykę wschodnią.” – zapowiada Tomasz Majka.

20 października w chwili ogłoszenia nominacji przez Jury rozpocznie się również   4 tygodniowe głosowanie Internatów na ulubiony Podcast na stronie podcastroku.pl

Rozstrzygnięcie drugiej edycji Podcast Roku zaplanowano 20-ego listopada, w czasie Gali Finałowej w Millenium Hall w Centrum Konferencyjnym Hilton Garden Inn Rzeszów. Wydarzenie będzie również transmitowane w internecie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *