27 tys. chromebooków trafi do amerykańskich szkół

26-01-2012, 15:20

Laptopy bazujące na Chrome OS mają idealnie zaspokajać niezbyt wyszukane potrzeby uczniów, którzy swoje sprzęty wykorzystywać będą przede wszystkim do czytania oraz pisania.

Ponad 27 tysięcy chromebooków trafi do szkół w Iowa, Illinois, a także Południowej Karolinie - poinformował serwis CNET. Na tym jednak nie zakończy się ekspansja zaprezentowanych już wiele miesięcy temu komputerów.

Czytaj także: Pierwszy fizyczny sklep firmy Google

Rajen Sheth z firmy Google podczas konferencji na Florydzie ujawnił, że wyszukiwarkowy gigant podpisał już porozumienia z "setkami szkół w 41 amerykańskich stanach", w ramach których do każdej klasy trafi przynajmniej jeden chromebook. Rozwiązanie z uśmiechem na twarzy przyjęli również sami uczniowie.

- Uczniowie kochają tablety, nie będę tego przed wami ukrywała - powiedziała nauczycielka języka angielskiego Diane Gilbert. Jak również dodała, uczniowie niezwykle doceniają nowoczesne urządzenia, które czynią naukę znacznie ciekawszą i bardziej odkrywczą. Jej zdaniem chromebooki (które są netbookami) pozwolą dzieciom na wygodniejsze wpisywanie tekstu niż w przypadku tabletów, a także korzystniej wpłyną na ich produktywność.

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku Google zaprezentowało swój pierwszy fizyczny sklep, gdzie sprzedawano przede wszystkim właśnie chromebookiJest to dla nas nowy kanał sprzedaży, wciąż w bardzo wczesnej wersji testowej - mówił wtedy Arvind Desikan z firmy Google. Komputery przenośne wyposażone w system Chrome OS dostępne są w Stanach Zjednoczonych już od połowy ubiegłego roku.

Czytaj także: Mieszkańcy USA mogą już zamawiać Chromebooki (wideo)


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy