14 zespołów na pokładzie Huge Thing VC

01-10-2015, 16:05

- Stawialiśmy na determinację, rozwój produktu i szanse na szybki rozwój. Na tej podstawie wybraliśmy zespoły, które otrzymały zaproszenia – mówi Bartłomiej Gola, partner zarządzający SpeedUp Venture Capital Group. Właśnie zakończyła się rekrutacja do Huge Thing VC, 3-tygodniowego programu preakceleracyjnego realizowanego przez SpeedUp Venture Capital Group.

Od 6-go października w Poznaniu, nad rozwojem swoich pomysłów będzie pracowało niemal 20 zespołów z całej Polski i z zagranicy. Program potrwa trzy, podzielone tematycznie tygodnie, podczas których uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak ułożyć model biznesowy, jak budować produkt i na czym sparzyli się najlepsi.

NA POKŁADZIE...

Huge Thing VC znalazły się (kolejność przypadkowa):

 1. DeeperDive (streaming operacji onkologicznych),
 2. Livecall (bezpośrednie połączenia głosowe z klientami odwiedzającymi witryny www),
 3. Vicoinz (system dla graczy),
 4. Moodnote (oprogramowanie sterujące oświetleniem w domach),
 5. Fieldworker (system zarządzania pracownikami w terenie),
 6. Planning Panda (oprogramowanie ułatwiające wynajem przestrzeni w różnych lokalizacjach),
 7. Jukie (aplikacja muzyczna),
 8. Humming Woods (gry komputerowe),
 9. Pilot Instructors (platforma dla fanów lotnictwa),
 10. Udrive (hardware dla branży produkcji filmowej),
 11. Mobilelabs (ekosystem IoT),
 12. BazarMMA (platforma dla fanów mieszanych sztuk walki),
 13. Noxai (system do monitorowania relacji z klientami indywidualnymi i biznesowymi),
 14. Get Badges (platforma gamifikacyjna dla developerów).

- Druga edycja Huge Thing już nas zaskoczyła. Wymagaliśmy sporo, nie gwarantując przy tym wejść kapitałowych, a dużo ciężkiej pracy. Tymczasem ilość zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania, tym bardziej że założyliśmy dość krótki, bo dwutygodniowy czas zbierania aplikacji - cieszy się Bartłomiej Gola. - Teraz, także nas czeka wytężona praca. Będziemy uważnie przyglądać się zespołom i dzielić się z nimi naszą wiedzą. Dzięki partnerom, możemy wesprzeć globalne ambicje uczestników i przygotować ich do aplikowania do międzynarodowych programów akceleracyjnych.

MENTORZY

Wśród mentorów pojawią się firmy i eksperci zarówno z Polski, jak i z zagranicy, tacy jak: Andresa Barrica - 500 Startups (San Francisco), Alexander Libera - Invest in Poland (Warszawa), Jens Lapinski - Techstars (Berlin), Oren Simanian - Indiegogo (Tel Aviv), Marc Wesselink - startupbootcamp (Berlin), Dariusz Knopiński - Grupa Allegro (Poznań), Jan Zając - Sotrender (Warszawa), Frauke Mispagel - Axel Springer Plug and Play Accelerator (Berlin).

MIEJSCE

Tegoroczna edycja Huge Thing odbędzie się w Poznaniu, a jej uczestnicy będą pracować w klimatycznych murach Starego Browaru, który – dzięki uprzejmości Grażyny Kulczyk – od ponad roku gości ciekawe wydarzenia kierowane do środowiska startupowego, takie jak poznański Startup Weekend czy Hive61. Całość zakończy się 23 października Demo Day, podczas którego inwestorzy zadecydują kto zapracował na inwestycję.

WSPARCIE

Program Huge Thing VC SpeedUp Venture Capital Group realizuje we współpracy z zagranicznymi programami akceleracyjnymi, w tym m.in. z 500 Startups. Patronat nad HugeThing objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Więcej informacji na stronie: hugething.vc


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930