1,27 mln adresów e-mail wyciekło z The Washington Post

07-07-2011, 11:01

Dział The Washington Post umożliwiający poszukiwanie pracy został zaatakowany przez cyberprzestępców.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Choć policji coraz częściej udaje się zatrzymywać sprawców internetowych włamań, nie brakuje chętnych do przechwytywania cennych informacji znajdujących się w sieci.

>>Czytaj także: Włoska policja zatrzymała kilku członków Anonymous

Sonda
Poszukiwałeś pracy w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak czytamy w specjalnym ogłoszeniu, które umieścił na swoich stronach The Washington Post prawie 1,3 miliona identyfikatorów użytkowników oraz adresów e-mail dostało się w ręce cyberprzestępców, którzy w ubiegłym tygodniu włamali się do "The Washington Post Jobs".

Dane wyciekły z działu umożliwiającego internautom umieszczanie ogłoszeń oraz poszukiwanie pracy. Można się więc spodziewać, że ewentualne e-maile, które zaczną rozsyłać cyberprzestępcy mogą dotyczyć właśnie tych zagadnień.

Administracja witryny stwierdza: Traktujemy ten incydent bardzo poważnie. Szybko zidentyfikowaliśmy źródło problemu i je zlikwidowaliśmy. Sprawę badają teraz dodatkowo również organy ścigania. Bardzo przepraszamy za te niedogodności.

Nie ujawniono na razie żadnych innych szczegółów dotyczących włamania, a podano wyłącznie, że doszło do niego "w dwóch krótkich epizodach" 27 i 28 czerwca.

>>Czytaj także: Sony ofiarą kolejnych włamań. Tym razem podmieniono informacje na stronie firmySprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.