Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

12 marca 2014 pierwszy ogólnopolski Dzień Matematyki

PATRONAT MEDIALNY 12-03-2014, 08:23

Miesiąc marzec obfituje w kilka wydarzeń związanych z matematyką. Nic dziwnego – przecież to miesiąc, w którym kończy się zima i zaczyna wiosna. Zaczynamy budzić się do życia, pozytywne nastawienie powraca… Może zatem w tym miesiącu przekonamy się do matematyki?

DZień matematyki

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Data tego święta wzięła się z popularnego sformułowania 'liczę do trzech!': 1, 2, 3. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. 

 

Swięto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 r. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tys. uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem się rozrasta. W 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów z całego świata. Ostatnie obchody miały miejsce 6. marca 2013 r.

 

Z nami Dzień Matematyki w tym roku obchodzi ponad 50 szkół. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz licealiści z całej Polski będą próbować swoich sił w Turnieju Matematycznym, który jest prowadzony przez nauczycieli matematyki. Patronat nad tym świętem objął Starosta Bielski pan Andrzej Płonka.

 

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, patron merytoryczny interaktywnego programu do nauki matematyki e-math.pl.

 

Przy okazji, dziś o godzinie 12.00 zapraszamy na fanpage DI na Facebooku, gdzie pojawi się mała zagadka i link do testu pt. „Czy drzemie w Tobie Duch Wielkiego Matematyka” , w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę z matematyki.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *