1&1 z nową ofertą i ambicjami na lidera

21-01-2011, 13:17

Nielimitowany transfer, konfigurowalne serwery w chmurze i możliwość monitorowania serwerów za pomocą urządzeń mobilnych mają przyczynić się do szybkiego wzrostu 1&1 na polskim rynku.

Sonda
Czy 1&1 ma szansę zagrozić liderom hostingu na naszym rynku?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Po kilku miesiącach oferowania darmowych „Pakietów na Dzień Dobry” firma 1&1 wprowadza na rynek ofertę hostingu, Dynamic Cloud Server oraz aplikację do monitorowania serwerów za pomocą urządzeń mobilnych. Firma ma ambicje osiągnięcia pierwszego miejsca w kraju, jak zrobiła to w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

>> Czytaj też: Darmowy hosting, który płaci za oglądalność

Darmowe pakiety jako promocja firmy w kraju zdały egzamin w Hiszpanii, dlatego zdecydowano się na podobny krok w Polsce. Z darmowych pakietów skorzystało 40 tys. użytkowników. Tak duże zainteresowanie potwierdza, że Polska jest obecnie najbardziej dynamicznym rynkiem w Europie – mówi Oliver Mauss, międzynarodowy dyrektor generalny firmy 1&1 Internet.

1&1 prezentuje nową ofertę webhositingu bez limitu transferu danych
fot. - 1&1 prezentuje nową ofertę webhositingu bez limitu transferu danych
Firma oferuje cztery konfiguracje hostingu - Starter, Standard, Perfect i Professional - od 9,90 do 34,95 zł (cena promocyjna netto) za miesiąc. Każdy pakiet charakteryzuje się nielimitowanym transferem danych i pojemnością od 5 do 200 GB. W cenę trzech najdroższych ofert wliczona jest domena internetowa. Użytkownik może wybrać pomiędzy systemem Linux a Windows.

Domeny i serwery na miarę użytkownika

Pojawiła się także oferta wykupienia domen .pl, .com, funkcjonalnej oraz regionalnej. Za większość z nich trzeba będzie zapłacić niecałe 10 zł na rok. To, co ma odróżniać firmę od konkurencji, to - zdaniem Oliviera Maussa - niski koszt przedłużenia (dla .pl to 79.90 zł).

Olivier Mauss wierzy, że oferta 1&1 przyczyni się do rozwoju hostingu w Polsce
fot. 1&1 - Olivier Mauss wierzy, że oferta 1&1 przyczyni się do rozwoju hostingu w Polsce
Klienci 1&1 otrzymują możliwość skorzystania z oferty dowolnie konfigurowalnego serwera pod względem sprzętowym. Takie działanie ma pozwolić na wykorzystanie maszyny w 100% naszych potrzeb. Dynamic Cloud Server w pakiecie podstawowym kosztuje 99,99 zł miesięcznie i obejmuje 1 rdzeń procesora, 1 GB pamięci RAM i 100 GB przestrzeni dyskowej. Każdy dodatkowy element można dokupić za 19,90 zł.

Serwer przez aplikację

Zdaniem Marka Toporowicza, Product Managera 1&1 w Polsce, tego typu rozwiązania na rynku jeszcze nie było i zostało wprowadzone prawie jednocześnie na całym świecie, w tym także w Polsce. Aplikacja służy do zdalnego monitorowania serwerów oraz usług HTTP, HTTPS, SSH i pingowania. 1&1 Mobile Server Monitoring App jest dostępna bezpłatnie w App Store, Android Market, a niedługo ma pojawić się również w Nokia Ovi Store.

>> Czytaj też: Hosting po polsku, cz. I: na co liczyć w ofertach bezpłatnych?


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy