11. Konferencja Open Source Day juz 23 maja

16-03-2018, 12:23

Open Source Day to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane otwartym technologiom. Już w maju w Warszawie konferencja odbędzie się po raz 11.

To największa w Polsce i tej części Europy konferencja poświęcona otwartym technologiom, co roku gromadząca blisko 1000 uczestników. Tegoroczna, jedenasta już edycja odbędzie się 23 maja w hotelu Marriott w Warszawie. Program tegorocznej edycji będzie składał się przede wszystkim z praktycznych sesji, poświęconych najważniejszym kierunkom rozwoju branży IT.

Trwa rejestracja na konferencję. Udział w wydarzeniu dla pierwszych 600 osób będzie bezpłatny.

Tegoroczną konferencję wyróżnia nacisk na dzielenie się wiedzą w formie praktycznych sesji technicznych. Dla specjalistów IT przygotowano aż blisko 20 sesji skupionych wokół 8 bloków tematycznych, takich m.in. jak: cloud computing, data science, monitoring, a także bezpieczeństwo IT.

Open Source Day 2018

Oprogramowanie open source, wokół którego skupia się tematyka konferencji stanowi podstawę wielu rozwiązań technologicznych stosowanych przez szerokie grono użytkowników. Najważniejszą zasadą ruchu otwartego oprogramowania jest powszechne i bezpłatne udostępnienie kodu źródłowego, na bazie którego zostało ono stworzone.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak powszechne są dziś otwarte technologie. Bez oprogramowania open source nie byłoby m.in. systemu operacyjnego Android, w który wyposażone jest 90% sprzedawanych dziś w Polsce smartfonów. Ale filozofii open source zawdzięczamy także ideę swobodnego przepływu wiedzy i know how, które przyczyniają się do bardziej dynamicznego rozwoju innowacji – dodaje Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska, organizator konferencji Open Source Day.

Rejestracja na Konferencję oraz warsztaty odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia (www.opensourceday.pl) i jest bezpłatna dla pierwszych 600 uczestników. Kolejne zgłoszenia podlegają opłacie.

 W ciągu minionej dekady konferencja Open Source Day przyciągnęła w sumie ponad 19 tys. uczestników, zarówno tych obecnych na wydarzeniu, jak i korzystających z transmisji online.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930