10-calowy tablet od Amazona dopiero w 2012 roku?

31-08-2011, 15:17

Urządzenie z 7-calowym ekranem dostępne będzie na szczęście znacznie wcześniej.

Jak informowaliśmy wczoraj, Amazon to jedyna firma, która zdaniem analityków może w najbliższych miesiącach zagrozić tabletom od Apple'a. Nowe urządzenia od amerykańskiego pioniera handlu internetowego mają być dostępne już wkrótce.

>>Czytaj także: 5 milionów tabletów od Amazonu?

Sonda
Kupisz tablet od Amazona?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według DigiTimes znany z produkcji iPadów Foxconn miałby rozpocząć produkcję 10,1-calowego tabletu Amazona w pierwszym kwartale 2012 roku. Chińska korporacja prawdopodobnie przygotuje w przyszłości dodatkowo 15-18 milionów czytników Kindle.

7-calowy tablet Amazona oparty na Androidzie, również według nieoficjalnych informacji, będzie przygotowywany w fabrykach Quanta Computer, a do rąk pierwszych klientów ma trafić już w październiku.

Na urządzenia od Amazona oczekuje wielu użytkowników, a według zapowiedzi amerykańskiej firmy tablety mają być "znacznie" atrakcyjniejsze cenowo niż inny sprzęt na rynku (być może dostępne nawet za 250 dolarów). Biorąc pod uwagę, że Apple nigdy nie starało się walczyć z konkurencją na cenę, nowe tablety mogą rzeczywiście zainteresować mniej wymagających użytkowników.

>>Czytaj także: Założyciel Amazona chce opatentować poduszki powietrzne dla smartfonów


Źródło: DigiTimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy