Zobacz ludzi, którzy zmieniają świat na TEDxSzczecinLive

PATRONAT MEDIALNY 23-02-2013, 03:02

Fundacja Netcamp zaprasza na drugą edycję TEDxSzczecinLive, która odbędzie się już 28 lutego. W czasie wydarzenia będzie można zobaczyć prezentacje z TED2013 w Kalifornii - najbardziej inspirującej konferencji na świecie. Jako prelegenci wystąpią m.in. Elon Musk, prof. Larry Lessig, Amanda Palmer, Danny Hillis czy Stewart Brand.

Tematem konferencji TED2013 jest w tym roku „The Young. The Wise. The Undiscovered”, a dzięki TEDxSzczecinLive będzie można zobaczyć 4 sesje tematyczne: „Disrupt!”, „Dream!”, „Create!”, „Sustain!”. W ramach globalnego poszukiwania talentów połowa z ponad 70 prelegentów została wybrana przez internautów wśród najlepszych wystąpień z castingów, które odbyły się w 14 miastach na całym świecie.

Jako organizator inspirujących spotkań IT w Szczecinie chcemy dać uczestnikom TEDxSzczecinLive możliwość zobaczenia na żywo konferencji TED2013, aby zainspirować ich do działania - mówi Maciej Jankowski, Prezes Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.

Wśród prelegentów których będzie można zobaczyć są m.in.: 

  • Elon Musk – seryjny przedsiębiorca, współtwórca PayPal, prezes Tesla Motors oraz SpaceX, który podbija teraz kosmos;
  • prof. Larry Lessig – prawnik i aktywista, twórca Creative Commons;
  • Amanda Palmer – znana blogerka/piosenkarka, aby wydać płytę zebrała na Kickstarterze 1.2 mln USD; wierzy, że muzyka powinna być darmowa;
  • Andrew Mcafee – naukowiec MIT badający wpływ technologii na biznes, twórca koncepcji Enterprise 2.0, współautor „Race Against the Machine”;
  • Jack Andraka – nastolatek, który stworzył nowy i tani test wykrywający raka;
  • Danny Hillis – wynalazca z ponad 100 patentami, pionier macierzy dyskowych i przetwarzania równoległego dla superkomputerów;
  • Taylor Wilson – mając 14 lat, zbudował reaktor jądrowy w garażu;
  • Stewart Brand – legenda i wizjoner w branży technologicznej, pod koniec lat 60 współtworzył podstawy internetu; autor The Whole Earth Catalog, The WELL, Global Business Network, znany z powiedzenia „information wants to be free.”

W związku z planami organizacji w tym roku konferencji TEDxSzczecin 2013 Fundacja Netcamp poszukuje kreatywnych wolontariuszy do współpracy przy tym inspirującym wydarzeniu. Specjalnie dla nich odbędzie się dodatkowe spotkanie, gdzie będą mogli zobaczyć również otwarcie TED2013 z udziałem takich gwiazd, jak Bono (lider U2), Robert J. Gordon (guru ekonomii) czy Erik Brynjolfsson (dyrektor MIT Center for Digital Business, twórca koncepcji Long Tail). 

Aby wziąć udział w TEDxSzczecinLive wymagana jest rejestracja na stronie live.tedxszczecin.com. Na podstawie jakości zgłoszeń organizatorzy wybiorą osoby, które otrzymają zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wszystkie transmitowane wystąpienia będą oczywiście w języku angielskim. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego o godz. 17:30 w szczecińskim klubie Elefunk. Transmisję z TED2013 organizują również lokalne społeczności TEDx we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Katowicach.

TEDxSzczecinLive organizowany jest w oparciu o transmisję online z konferencji TED, pozwala to zobaczyć na żywo inspirujące sesje z Kalifornii. W duchu „Ideas worth spreading” TED stworzył program TEDx – lokalnych i niezależnie organizowanych wydarzeń w klimacie TED, które gromadzą razem ludzi, aby dzielić się nowymi ideami.


Tematy pokrewne:  

tag TEDxSzczecinLivetag TED2013tag Szczecintag patronat DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031