Znalazłeś, zgubiłeś, daj znać w internecie

31-10-2008, 22:54

Zgubione-znalezione.org to nowy polski serwis, funkcjonujący zarówno jako wirtualne biuro rzeczy znalezionych, jak i system ogłoszeń rzeczy zgubionych. Mottem przewodnim strony jest wiecznie żywe hasło "Pomagajmy sobie".

Uruchomiony na początku października br. serwis powstał z myślą o ludziach, którzy często coś gdzieś gubią/zostawiają/znajdują i za bardzo nie wiedzą, co z takim fantem zrobić - wyjaśniają przedstawiciele zgubione-znalezione.org. Zadaniem witryny jest skojarzenie osób, które coś zgubiły i znalazły, poprzez zamieszczenie na niej bezpłatnych ogłoszeń o zgubie lub znalezisku.

Zgubione-znalezione.org - zrzut strony głównej
fot. - Zgubione-znalezione.org - zrzut strony głównej
Redakcja zgubione-znalezione.org nie tylko skupia się na dostarczeniu internautom narzędzi informacyjnych, ale również edukuje, publikując kilka artykułów o tym, co zrobić w przypadku zagubienia czegokolwiek lub znalezienia.

W lewej kolumnie strony znajdziemy listę województw, w których coś znaleziono lub zgubiono. Nie ma tam jeszcze zbyt wielu ogłoszeń - zaledwie kilkadziesiąt, należy jednak pamiętać, że nie minął nawet miesiąc od uruchomienia serwisu. Na liście rzeczy zagubionych znajdziemy m.in. klucze, indeksy uczelni, torebki, a także koty i psy. Te ostatnie z kolei przodują pod względem liczebności na liście rzeczy znalezionych.

Do pomocy poszukującym swoich przedmiotów i zwierząt lub właścicieli znalezisk udostępniono nie tylko katalog województw, ale również wyszukiwarkę i mapę Polski. W celu dodania ogłoszenia należy się zarejestrować, ale za nic nie trzeba płacić.

- Jest to całkowicie darmowa sprawa, żadnych opłat dla użytkowników. Przecież każdy kiedyś zostawił parasolkę w autobusie, plecak w pociągu, rękawiczkę na stoku... Pomagajmy sobie! - apeluje Przemysław Wójcik, twórca serwisu w wypowiedzi dla Dziennika Internautów.

Serwis jest na razie w fazie testów. Warto jednak dodać go do zakładek, bowiem każdy z nas niejednokrotnie znalazł się i zapewne jeszcze znajdzie w sytuacji zarówno jednej, jak i drugiej strony.

Należy również pamiętać, że nie jest to pierwszy i jedyny tego typu polski serwis, bowiem już na początku 2005 roku ruszył projekt znalezione.pl. Twórcy tej witryny od początku zachęcają internautów do znakowania swoich wartościowych przedmiotów, jak komórki, laptopy, palmtopy specjalnymi etykietami, które można u nich zakupić. Etykiety te zawierają numer infolinii oraz adres serwisu, co ma pomóc znalazcy zguby po podjęciu stosownych kroków do jej zwrotu.

Witryna znalezione.pl ma od początku charakter płatnej usługi, zapewne dlatego nie zdobyła zbyt wielu zwolenników.


Tematy pokrewne:  

tag Zgubione-znalezione.orgtag pomoctag nowe strony
  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930