Zmiany w Symantec

20-11-2008, 16:57

Ze stanowiska ustępuje prezes i dyrektor generalny firmy Symantec - John W. Thompson.

Enrique Salem - Symantec
fot. - Enrique Salem - Symantec
Firma Symantec, operująca w dziedzinie bezpieczeństwa danych i zarządzania informacjami, poinformowała 20 listopada 2008 o istotnej zmianie na stanowisku kierowniczym. John W. Thompson przestaje pełnić funkcje prezesa zarządu i dyrektora generalnego wraz z końcem roku fiskalnego.

Prezesem i dyrektorem generalnym firmy Symantec został mianowany Enrique T. Salem, dotychczasowy dyrektor do spraw operacyjnych w firmie. Enrique Salem zacznie pełnić swoje obowiązki 4 kwietnia 2009 roku. Po wprowadzeniu tej zmiany John W. Thompson pozostanie na stanowisku prezesa zarządu, a Enrique T. Salem zostanie członkiem zarządu.

Enrique Salem jest członkiem kierownictwa firmy Symantec i już od kilku lat ściśle współpracuje z Johnem W. Thompsonem nad opracowywaniem strategii firmy. W styczniu 2008 roku został mianowany dyrektorem ds. operacyjnych odpowiedzialnym za główne operacje firmy, globalny rozwój produktów, sprzedaż i marketing.

Enrique Salem będzie kontynuował pracę na aktualnym stanowisku do końca roku fiskalnego. Wcześniej zajmował w firmie Symantec wiele ważnych stanowisk, m.in. starszego wiceprezesa zespołu ds. produktów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, prezesa działu produktów dla klientów indywidualnych i prezesa grupy ds. sprzedaży i marketingu na świecie.

Przed powrotem do firmy Symantec w 2004 roku pracował na stanowisku prezesa i dyrektora operacyjnego firmy Brightmail, jednego z dostawców oprogramowania antyspamowego, który został przejęty przez Symantec w 2004 roku. Pracował rownież w takich firmach jak Oblix Inc. czy Ask Jeeves Inc.

Więcej o firmie Symantec na łamach DI oraz DI24


Następny artykuł » zamknij

Karta SIM sklonowana?

Źródło: informacja prasowa
Tematy pokrewne:  

tag zmianatag Symantec
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy