Zbliża się siódma edycja Targów Pracy IT w Szczecinie

PATRONAT MEDIALNY 14-04-2013, 14:32

Blisko 4 tys. firm informatycznych z województwa zachodniopomorskiego buduje jeden z ważniejszych sektorów rynku pracy w regionie. W odpowiedzi na rosnące potrzeby rekrutacyjne wyspecjalizowanej kadry 25 kwietnia br. odbędą się siódme Targi Pracy IT, które z roku na rok przyciągają coraz więcej wystawców i odwiedzających.

Podobnie jak przy poprzednich edycjach, tak i w przypadku Targów Pracy IT 2013 wydarzenie gości w gmachu Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Targi w pierwszej kolejności skierowane są do ponad 2,5 tys. szczecińskich studentów kierunków informatycznych, ale również do studentów z innych ośrodków akademickich i doświadczonych pracowników zastanawiających się nad dalszą ścieżką kariery w sektorze teleinformatycznym. Z kolei firmy z branży będą mogły zaprezentować zarówno konkretne oferty pracy, jak i ogólne możliwości rozwoju, jakie przygotowały dla potencjalnych pracowników. Aktualnie udział w Targach Pracy IT potwierdziło już 18 wystawców, którzy oferują aż 60 stanowisk pracy dla programistów, testerów oraz grafików.

Oprócz prezentacji wystawców uczestnicy targów będą mogli wziąć udział m.in. w wykładach i warsztatach na temat rozwoju zawodowego. Ponadto organizatorzy w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie wydarzeniem w tym roku postanowili rozbudować program o dodatkowe atrakcje, jak sprint programistyczny Dige PHP Ninja Contest, w którym do wygrania będą Nexusy 7, turniej gry komputerowej StarCraft II. Podczas targów odbędzie się również rozstrzygnięcie Hack.IT, czyli maratonu programistycznego, którego celem jest opracowanie usługi bądź produktu internetowego przez trzyosobowe drużyny biorące udział w zmaganiach. Natomiast z punktu widzenia pracodawców ważną nowością jest możliwość dostępu do Bazy CV, w której uczestnicy mogą udostępnić swój życiorys poprzez stronę www.targipracy.it. Dzięki temu jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia będzie się ono mogło przekładać na konkretne oferty pracy.

– Targi Pracy IT już od sześciu lat skupiają zachodniopomorską branżę IT, pozwalając firmom na spotkanie z potencjalnymi pracownikami. Co więcej, wydarzenie wypracowało przez te lata mocno integracyjny charakter, który pozwala na networking doświadczonych profesjonalistów i młodych ludzi dopiero planujących swoją karierę – mówi Ewa Galant, Koordynator Targów Pracy IT.

Targi Pracy IT 2013 wspierają Mobica, BL Stream oraz Nokia Siemens (Złoci Sponsorzy), home.pl (Srebrny Sponsor) oraz Dige, które sponsoruje sprint programistyczny. Za organizację wydarzenia odpowiada Grupa.IT, Niezależne Zrzeszenie Studentów Szczecin, Koło Naukowe Zarządzania Projektami, Komitet Lokalny AIESEC Szczecin oraz Samorząd Studencki WI ZUT. Targi swoim mecenatem objęły Wydział Informatyki i Wydział Elektryczny ZUT.


Tematy pokrewne:  

tag Targi Pracy ITtag targitag Szczecintag pracatag patronat DI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930