Zapraszamy na Lubelskie Dni Informatyki 2015

PATRONAT MEDIALNY 15-04-2015, 08:14

Lubelski sektor IT ponownie pokaże swój potencjał 22 kwietnia 2015 roku. Tego dnia po raz kolejny odbędą się Lubelskie Dni Informatyki - największa bezpłatna konferencja ICT na wschodnim brzegu Wisły organizowana przez grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków z Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

ldi logo

 

Wydarzenie będzie odbywać się według stałego schematu, jednak i tym razem zostanie wzbogacone o liczne nowości. Podczas tegorocznej, ósmej już edycji specjaliści związani z szeroko pojętą informatyką nie tylko podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą, ale także umożliwią im praktyczne przetestowanie swoich umiejętności. 


W tegorocznym programie przewidziano wykłady m.in. wybitnych specjalistów od otwartego oprogramowania (open source) czy popularnych obecnie języków programowania. Nie zabraknie także czegoś dla prawdziwych geeków - na gości konferencji będą czekali pasjonaci robotyki i mechatroniki, którzy zaprezentują drony i drukarki 3D. Poruszanymi zagadnieniami będą również m.in. technologie mobilne, sztuczna inteligencja oraz zarządzanie projektami (Agile, Scrum). Swoją wiedzą podzielą się także specjaliści od bezpieczeństwa w IT oraz testów penetracyjnych i automatycznych. 

ldi druk 3d

Organizatorzy LDI zapewniają, że i tym razem nie zabraknie części praktycznej. Oprócz wykładów na Auli Głównej, goście będą mogli uczestniczyć w zajęciach w Sali Warsztatowej oraz Sali Rozwoju, w których do dalszej pracy i przekraczania swoich granic motywować będą starannie dobrani trenerzy.


Oprócz części merytorycznej na gości konferencji będzie czekać specjalnie przygotowana Strefa Rozrywki. Wydarzenie to jest znakomitą okazją dla zainteresowanych obecnymi trendami technologicznymi do zaznajomienia się między innymi z Oculusem Riftem, drukiem 3D oraz budową i możliwościami dronów. Dla uczestników przygotowano także liczne konkursy z nagrodami. To jednak tylko część z atrakcji, które czekają na gości. 

ldi 2015


Podobnie jak w zeszłym roku, gospodarzem oraz współorganizatorem wydarzenia jest Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. 

- Nie wybraliśmy tego miejsca przypadkiem. Atmosfera, która panuje w Parku, motywuje nie tylko młodych przedsiębiorców czy środowisko akademickie. Każdy odwiedzający już po kilku minutach czuje nowe siły i chęci do działania - tak o wyborze miejsca mówią przedstawiciele grupy organizującej LDI. - Jesteśmy szczęśliwi, że prezes Parku - Tomasz Małecki - jest naszym przyjacielem i na wieść o kolejnej edycji LDI od razu oddał nam komplet kluczy do Parku. 


Głównym założeniem LDI jest gromadzenie siły intelektualnej i budzenie potencjału twórczego, tkwiącego w lubelskim sektorze IT. Konferencja to wspaniała okazja do spotkania wielu nowych osób, których łączy wspólna pasja. Wśród zaproszonych gości dominują studenci, pasjonaci informatyki i nowych technologii oraz przedstawiciele branży, wśród których znajdują się często przyszli pracodawcy szukający młodych talentów. 

ldi 2015

- Od lat wspieramy wydarzenia grupy KUL.NET. Udział w LDI na stałe wpisaliśmy do naszego kalendarza. Dbałość o szczegóły, pełny profesjonalizm i doskonale przygotowane zaplecze dla wystawców są wizytówką Organizatorów - mówi Magdalena Chabros-Borny, PR Manager w firmie Britenet. 


Lubelskie Dni Informatyki odbędą się 22 kwietnia w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3 w Lublinie w ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT.  

Zachęcamy już dziś do odwiedzania strony wydarzenia www.ldi.org.pl

LDI 2015 kolejka


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31