Z drona na YouTube'a

28-04-2015, 09:55

Dzięki najnowszemu dronowi firmy DCI nie tylko nagramy film czy zrobimy zdjęcia w jakości HD, ale także w czasie rzeczywistym załadujemy je na YouTube'a.

Drony znajdują coraz więcej zastosowań. Służą jako zwiadowcy militarni, dzięki którym można bezpiecznie podejrzeć wroga, a także jako nośniki kamer celem nagrywania obrazu bądź też jedynie robienia zdjęć, jak również jako dostawcy towarów. Nad tym ostatnim zastosowaniem intensywnie pracuje Amazon, by w ten sposób przyspieszyć dostawy zamówień. By jednak wszystko działało sprawnie i by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, potrzebne są odpowiednie regulacje - Unia Europejska już o tym wie.

Na rynku dronów od pewnego czasu dostępna jest już firma DJI. Dwa tygodnie temu w Las Vegas, podczas NAB Show 2015, zaprezentowała ona swój najnowszy produkt - drona Phantom 3. To niewielkie urządzenie (waży 1280 gramów i ma szerokość 58 centymetrów) stanowić ma, według firmy, przełom w zakresie filmowania. Dostępne jest w dwóch wersjach - Professional oraz Advance. Różnią się one zamontowaną kamerą wideo - ta pierwsza posiada rozdzielczość 4k, druga 720p HD.

Kamera Phantoma 3

Użytkownik drona może w czasie rzeczywistym i w bardzo dobrej jakości obserwować okolicę. Jego zasięg to około 2 kilometrów na otwartym terenie, gdy nie ma żadnych zakłóceń. Urządzenie wystarczy podłączyć do tabletu lub smartfona, pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację i już jesteśmy gotowi do transmisji na żywo.

Aplikacja do obsługi Phantoma 3

Phantom 3 może pracować na wysokości maksymalnie 6 kilometrów nad poziomem morza (ale pilot dalej musi znajdować się nie dalej niż 2 kilometry od niego) i w zakresie temperatur od 0 do 40 stopni Celsjusza. Jego maksymalna prędkość to 16 m/s. Wznosi się z prędkością 5 m/s, a opada maksymalnie 3 m/s.

Do przesyłania obrazów w czasie rzeczywistym dron używa technologii Lightbridge, opracowanej przez DJI. Dostępna aplikacja umożliwia zarówno sterowanie samym Phantomem, jak i obróbkę obrazów. Jej twórcy chwalą się, że obsługa jest intuicyjna, a pożądane efekty można osiągnąć już w kilka sekund. Oprócz tego na mapie cały czas można śledzić pozycję drona. Co ciekawe, obraz może być na żywo przesyłany do YouTube'a.

Pilot do obsługi Phantoma 3

GPS i sieć czujników zapewniają, że dron znajduje się w odpowiednim miejscu i oddaleniu od przeszkód. Phantom 3 startuje praktycznie samodzielnie po naciśnięciu jednego przycisku. Gdy włączony jest GPS, zapamiętuje on swoją pozycję startową i sam wróci na miejsce, co czyni proces jego sterowania niezwykle intuicyjnym i łatwym. Bateria powinna wystarczyć na około 23 minuty lotu.

Dron kosztuje odpowiednio €1,099 i €1,399 za wersje Advanced i Professional. Dodatkowa bateria to koszt €100.


Źródło: DJI
Tematy pokrewne:  

tag YouTubetag Phantom 3tag dronytag drontag DJI
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Listopad 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930