YouTube: media zlecą filmowanie użytkownikom

19-11-2009, 11:58

Platformę, która pozwala dziennikarzom na zlecanie i wykorzystanie materiałów wideo przygotowanych przez użytkowników, stworzył serwis YouTube. Dzięki temu filmy nakręcone przez internautów będą mogły łatwiej trafiać do mediów innych niż internet.

Nowa platforma o nazwie YouTube Direct to zbudowana na bazie API YouTube aplikacja open-source. Umożliwia mediom łatwe dostosowanie do własnych potrzeb platformy do przesyłania klipów oraz zamieszczenie i wykorzystywanie jej na własnych stronach internetowych.

Narzędzie pozwala stworzyć wirtualną tablicę ogłoszeniową, poprzez którą można zwrócić się do użytkowników z prośbą o przesłanie filmów, reportaży czy opinii dotyczących aktualnych wydarzeń. YouTube Direct pozwala więc zlecać użytkownikom przygotowanie materiałów, które mogą oni potem przesłać bezpośrednio przez aplikację.

Platforma umożliwia także wygodne przeglądanie materiałów i selekcję tych najlepszych, które następnie mogą wykorzystywać na antenie czy zamieszczać bezpośrednio na stronie internetowej. Materiały są także dostępne na YouTube, co pozwala na jeszcze lepszą ekspozycję i poddanie ocenie większej liczby odbiorców.

Platformę wykorzystują już między innymi ABC News, The Huffington Post, National Public Radio, Politico, The San Francisco Chronicle, the Washington Post. Każda organizacja medialna zainteresowana YouTube Direct może odwiedzić stronę youtube.com/direct, aby uzyskać więcej informacji.

>>> Czytaj: Wyższa jakość filmów na YouTube


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031