Wytwórnia DreamWorks wzbogaci się o nową architekturę Data Fabric

24-10-2018, 19:44

Szczegółowa i wciągająca grafika tworzona przez artystów DreamWorks to ogromne wolumeny danych, wpływające na złożoność środowiska informatycznego wytwórni. Współpraca firmy dostarczającej rozwiązania chmurowe i “wytwórni marzeń” stanowi więc ogromne wyzwanie.

DreamWorks to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo cyfrowe – ilość danych generowanych przez twórców jest ogromna. Do stworzenia przeciętnego pełnometrażowego filmu animowanego potrzeba setek artystów i inżynierów, ponad 600 terabajtów danych, ponad 100 milionów godzin przetwarzania i pół miliarda plików. A ponieważ studio wciąż się rozwija i dostarcza swoje światowej klasy zasoby cyfrowe do coraz to nowych kanałów, jego wymagania w zakresie danych rosną w tempie wykładniczym.

NetApp, dostawca rozwiązań do obsługi danych w chmurach hybrydowych, poinformował o zawarciu współpracy ze studiem. Eksperci skupią się na analizie predykcyjnej i innych funkcjach, które mają umożliwić dostęp do dużych zbiorów danych w czasie rzeczywistym. Podejście to uprości również ogólną integrację i koordynację danych w całej hybrydowej infrastrukturze informatycznej.

W ramach partnerstwa inżynierowie będą współpracować z działem informatycznym wytwórni, aby spełnić jego wyjątkowe i szybko rosnące wymagania w zakresie przechowywania danych i zarządzania nimi.  

Zespoły obu firm odkrywają obecnie innowacyjne sposoby na:

  • Zwiększenie możliwości przepływów pracy związanych z produkcją. Optymalizacja ogromnej ilości danych związanych z tworzeniem treści oraz ich wykorzystanie w wielu produkcjach realizowanych jednocześnie.

  • Zapewnienie artystom maksymalnych możliwości tworzenia. Zapewnienie dostępności danych filmowych na żądanie na potrzeby kreacji artystycznej, iteracji i recenzji.

  • Usprawnienie operacji. Uproszczenie i automatyzacja architektury w celu osiągnięcia maksymalnego czasu pracy bez przestojów.

Źródło: NetApp


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930