WWW taka jak Ty

Artykuł sponsorowany 29-11-2011, 10:18

Wielu użytkowników Internetu tworzy stronę WWW nie po to, aby na niej zarabiać, ale aby wyrażać siebie. W takim wypadku zwykle decydują się na darmowe rozwiązania. Nie musi to jednak oznaczać obklejonych reklamami nudnych szablonów.

Z myślą o takich osobach powstało Manifo – usługa umożliwiająca tworzenie darmowych, ale atrakcyjnych stron WWW w tak łatwy i intuicyjny sposób, że poradzą sobie z tym także osoby bez wiedzy informatycznej. Możliwości oferowane przez Manifo.pl najłatwiej przedstawić na przykładach – oto więc wybierająca się na wycieczkę dookoła Polski rodzina Kowalskich oraz zespół Hałas, który właśnie wychodzi z muzycznego garażu i zaczyna grać pierwsze koncerty w klubach. Ani w rodzinie Kowalskich, ani w zespole Hałas nie ma nikogo, kto znałby chociaż podstawy tworzenia serwisów internetowych. Mimo to chcą oni posiadać stronę WWW, którą będą mogli samodzielnie aktualizować – Kowalscy, aby relacjonować rodzinie i znajomym swoją podróż, a Hałas, aby publikować bieżące informacje o zespole i budować społeczność fanów. Jednym i drugim zależy na dużej ilości multimediów.

Pierwsze, co zainteresowało bohaterów naszego artykułu w Manifo, to fakt, że usługa jest darmowa. Kowalscy prawdopodobnie porzucą systematyczne aktualizowanie strony, gdy już wrócą z urlopu, a członkowie Hałasu wolą wydać kieszonkowe na nowe struny. Brak kosztów utrzymania serwisu bardzo im więc odpowiada. Na stronie stworzonej w Manifo będą co prawda wyświetlane reklamy Google AdSense, ale są one zdecydowanie mniej inwazyjne niż obecne u konkurencji duże i agresywne bannery. Jeśli jednak Kowalscy i Hałas złapią bakcyla Internetu, będą mogli zdecydować się na konto premium usuwające reklamy i wzbogacające możliwości tworzenia własnej strony.

Obraz mówi więcej niż tysiąc słów

To co jednak najbardziej wyróżnia Manifo na tle innych usług oferujących darmowe strony, to intuicyjność i łatwość z jaką użytkownik może projektować wygląd swojej strony. Dzięki zastosowaniu metody drag & drop wprowadzanie zmian jest szybkie i naturalne. Większość konkurencyjnych rozwiązań pozwala jedynie na wybór gotowego szablonu, zmianę kolorystyki oraz wprowadzenie treści. W przypadku Manifo użytkownik ma ogromną swobodę w edytowaniu każdego obiektu w serwisie. Masz ochotę dodać nowy element? Najeżdżasz kursorem na odpowiednią ikonę, łapiesz ją i przeciągasz dokładnie w to miejsce, gdzie chcesz, aby znalazła się na stronie. Dzięki temu każdy może stworzyć niepowtarzalny serwis WWW.

 

 

Wracając do naszych bohaterów. Podróżujący po Polsce państwo Kowalscy każdą chwilę najchętniej uwieczniliby na zdjęciu. Bardzo im więc zależało, aby do swojej strony dodać galerię, która sukcesywnie rozrasta się z każdym odwiedzonym miejscem. Początkowo, tworząc stronę w Manifo, galerię umieścili w dolnej części strony głównej. Z czasem jednak rozrosła się na tyle, że Kowalscy postanowili przenieść ją na osobną podstronę. Przy pomocy Manifo zajęło im to zaledwie kilka chwil. Jako, że niektóre z odwiedzanych przez Kowalskich miejsc trudno znaleźć w przewodnikach, do galerii zaczęli dodawać Element Mapa Google, wskazujący dokładnie lokalizację obiektów. Wystarczyło wprowadzić adres, który pokaże wskaźnik.

Z kolei dla członków Hałasu ważnym medium jest YouTube, gdzie wrzucają cieszące się dużym zainteresowaniem fanów sceny z prób i występów. Pewnego dnia jeden ze znajomych przesłał zespołowi link do nagranego kamerą HD filmu dokumentującego ich koncert. Parę minut później znajdował się on już na stronie stworzonej w Manifo – wystarczyło w odpowiednie miejsce przeciągnąć Element Film i wkleić link z YouTube.

Kontakt ze znajomymi

Zarówno podróżująca po Polsce rodzina Kowalskich, jak i grający pierwsze koncerty zespół chciałby mieć możliwość szybkiej publikacji bieżących informacji. W przypadku Manifo najwygodniejszym rozwiązaniem jest dodanie do stworzonej strony aplikacji Blog. Dzięki temu publikowanie kolejnych wpisów nie wymaga tworzenia nowych podstron lub ręcznego dodawania elementów strony – kolejne wpisy wprowadzane są za pośrednictwem wygodnego systemu zarządzania treścią, który wyglądem i możliwościami zbliżony jest do takich systemów blogowych, jak np. WordPress. Zastosowanie kategorii i tagów przypisywanych do artykułów pozwala autorom zapanować nad treściami, a użytkownikom przeglądać wpisy na dany temat.

Aplikacja Blog, dzięki mechanizmowi komentarzy dobrze sprawdza się także jako narzędzie do budowania i animowania społeczności skupionej wokół serwisu. Posługując się naszymi przykładami: rodzina Kowalskich może na blogu rozmawiać ze swoimi bliskimi o postępach wyprawy, a zespół Hałas dyskutować z fanami przy okazji relacji z kolejnych spotkań i koncertów.

Skoro już mowa o mediach społecznościowych, to Manifo pozwala z łatwością dołączać widgety z takich serwisów jak Twitter czy Facebook. Powiedzmy, że pan Kowalski po tym, jak po raz kolejny usłyszał w telewizji, że jeden polityk obraził drugiego na Twitterze, postanowił sam rozpocząć przygodę z mikroblogami. Twitter wydał mu się idealny do dzielenia się spostrzeżeniami, które są zbyt krótkie, aby poświęcać im cały wpis na blogu. W tym celu panelu administracyjnym Manifo przeciągnął tzw. Element HTML w miejsce, gdzie chciał, aby widget się wyświetlał, a następnie wkleił doń kod udostępniany przez Twittera. Voila! Na stronie jego rodziny wyświetlane są na bieżąco twitty pana Kowalskiego.

Z kolei życie nastoletnich członków zespołu Hałas i ich znajomych toczy się w znacznym stopniu na Facebooku. Nie dziwi zatem, że zespół stworzył tam fanpage, który teraz chciałby połączyć ze stroną stworzoną w Manifo. W panelu administracyjnym na Facebooku członkowie Hałasu określają zatem, jakie informacje ma wyświetlać widet (m.in. liczba fanów), kopiują wygenerowany kod i podobnie jak pan Kowalski, wklejają do Elementu HTML na stronie głównej. Dzięki temu każdy internauta odwiedzający ich oficjalny serwis może łatwo dołączyć do grona fanów zespołu na Facebooku i śledzić toczące się tam dyskusje. A wszystko zaledwie w kilka chwil. I zupełnie za darmo.

www.Manifo.pl


To warto przeczytać

fot. Kasperskyfot. bongkarnfot. LiveSpace  
znajdź w serwisie
kalkulator OC mfind


Aplikacja InPost Mobile

zabawki
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« strona główna  -  do góry ^
Serwisy specjalne: