Współpraca fundacji i firmy B+R, czyli cyfrowe nauki humanistyczne w praktyce

26-03-2018, 23:51

Firma badawczo-rozwojowa i fundacja, zajmujące się tzw. humanistyką cyfrową, tworzą wspólną strategię. Dzięki współpracy mają powstać m.in. nowoczesne projekty z zakresu kultury, bezpieczeństwa czy edukacji cyfrowej.

Porozumienie Centrum Cyfrowego z Laboratorium EE wskazuje kilka szerokich obszarów współpracy między organizacjami. Wśród nich znalazły się między innymi wypracowanie i promocja standardów współdziałania z instytucjami zaangażowanymi w Pracownię Otwierania Kultury – działania te oparte na zaufaniu, transparentności i otwartości promować będą zarządzanie oparte na danych. Wspólny zakres działania obydwu organizacji dotyczyć będzie również humanistyki cyfrowej w zakresie tworzenia projektów wykorzystujących potencjał zasobów kultury posiadanych przez instytucje kultury i organizacje pozarządowe (w ramach działań Pracowni Otwierania Kultury).

Laboratorium EE jest niezależną badawczo-rozwojową firmą technologiczną, zajmującą się tworzeniem takich usług i produktów cyfrowych, które mogą wywierać pozytywny wpływ na świat. Wśród kluczowych specjalizacji organizacji znajdują się wspieranie dziennikarstwa w erze internetu, tworzenie rozwiązań cyfrowych dla seniorów i testowanie bezpieczeństwa danych w sieci. Centrum Cyfrowe pracuje zaś na rzecz zmiany społecznej i zwiększenia zaangażowania obywatelskiego wykorzystując potencjał narzędzi cyfrowych oraz modeli współpracy opartych na dzieleniu się zasobami i wiedzą. Projekty prowadzone są w duchu think & do, czyli nie tylko poprzez diagnozowanie i opisywanie rzeczywistości społecznej, ale poprzez aktywne wpływanie na jej kształt. W tym celu tworzone są narzędzia programistyczne, prowadzone działania edukacyjne i promowane rozwiązania prawne oraz akcje społeczne.

Źródło: Laboratorium EE


Następny artykuł » zamknij

E-dokumenty. Nowe przepisy

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy