Wkrótce 6 nowych Pracowni Internetowych UPC

23-02-2007, 05:00

Wiosną br. w kilku miastach Polski powstanie sześć nowych sal komputerowych z szerokopasmowym dostępem do internetu UPC, w których będą odbywać się kursy komputerowe oraz internetowe. Pracownie są fundowane przez UPC Polska w ośrodkach, które wygrały konkurs organizowany przez tę firmę.

Zapowiadane pracownie powstają w wyniku otwartego konkursu, który był skierowany do organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i placówek kultury działających przy spółdzielniach mieszkaniowych. Jego celem było wyłonienie instytucji, która w najlepszy sposób zdoła skorzystać z propozycji UPC, przede wszystkim w propagowaniu internetu wśród osób, które znalazły się poza zasięgiem nowych technologii.

Jest to element projektu prospołecznego firmy o nazwie Tęczowy Internet, w ramach którego UPC Polska remontuje sale komputerowe, wyposaża je w komputery i meble oraz funduje bezpłatne szerokopasmowe łącze internetowe.

W pracowniach będą się odbywać kursy i inicjatywy edukacyjne organizowane przez zwycięskie organizacje oraz UPC Polska. W ramach powstającego obecnie ogólnopolskiego programu UPC skierowanego do osób starszych o nazwie Akademia e-Seniora, wiosną oraz na jesieni mają odbyć się kursy internetowe dla seniorów.

W tym roku UPC Polska zafunduje pracownie komputerowe z dostępem do internetu w następujących ośrodkach:

− Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5a, Lublin;
− Fundacja Kultury i Sportu "Prawobrzeże", ul. Seledynowa 109, Szczecin;
− Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, ul Sztabowa 98, Wrocław;
− Opolskie Forum Organizacji Socjalnych w Opolu, ul Szymanowskiego 1, Opole;
− Osiedlowy Dom Kultury "Modraczek", ul. Ogrody 15, Bydgoszcz;
− Zakład Doskonalenia Zawodowego, ul. Śląska 9, Kielce.

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy