Windows XP Mode RC dla Windows 7 dostępny

06-08-2009, 15:16

Windows XP Mode został udostępniony w wersji Release Candidate - podaje Windows Blog. Windows XP Mode to dodatek do Windowsa 7 wspomagający kompatybilność starszych aplikacji z najnowszym systemem operacyjnym spod skrzydeł Microsoftu.

Jak podkreśla Brandon LeBlanc na Windows 7 Team Blog, tryb Windows XP to ostatni krok w uzyskaniu pełnej zgodności systemu z wszelkiego rodzaju oprogramowaniem. Najnowsza wersja Windows XP Mode współpracuje z wersjami RC i RTM systemu Windows 7 Professional, Ultimate oraz Enterprise SKU.

Z najważniejszych funkcji dostępnych w wersji RC LeBlanc wymienia między innymi ulepszone wsparcie dla urządzeń wpinanych do portów USB i uruchamianie aplikacji w trybie Windows XP z poziomu paska zadań w Windows 7 przy pomocy opcji wybieranej z menu kontekstowego. Dodatkowo poprawiono współpracę trybu XP z Windows 7 na poziomie współdzielenia partycji dysku.

Obok Windows XP Mode został udostępniony również Windows Virtual PC, następca popularnej maszyny wirtualnej Microsoft Virtual PC. Instalacja narzędzia jest niezbędna do działania trybu XP.

Windows XP Mode jest przeznaczony przede wszystkim dla małych i średnich firm w celu wspomożenia migracji z systemów XP i Vista do najnowszego dziecka Microsoftu.


Następny artykuł » zamknij

MON przetrzymuje komputery?

  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy