Wikipedia: wykładowcy Politechniki sprawdzą hasła

08-02-2011, 09:01

Akcję sprawdzania i poprawiania haseł na Wikipedii rozpoczynają wykładowcy studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami na Politechnice Warszawskiej. Studenci będą również uczestniczyć w przedsięwzięciu. Pomysł akcji zrodził się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej doszli do wniosku, że próby wyeliminowania Wikipedii z procesu edukacyjnego są z góry skazane na porażkę. Polskie zasoby Wikipedii należą do najobszerniejszych na świecie, a ich atutem jest szybkość i prostota w dostępie do informacji. Zamiast odradzać korzystania z tego źródła wykładowcy postanowili je wesprzeć i wykorzystać w szkoleniu studentów.

>>> Czytaj: Pierwsza dekada Wikipedii – więcej języków, informacji, jakości

- Dużo lepszym i ciekawszym rozwiązaniem jest merytoryczne wsparcie Wikipedii. Ponieważ zależy nam na jak najwyższym poziomie informacji tam zawartych, postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę w procesie ich redagowania – tłumaczy dr inż. Andrzej Zalewski, Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzanie Projektami na Politechnice Warszawskiej - Właśnie rozpoczynamy akcję poprawiania haseł z zakresu zarządzania projektami. Prawdopodobnie później rozszerzymy obszar naszych zainteresowań poza tę tematykę – szczególnie że na Wikipedii brakuje haseł związanych z tematyką zarządzania zasobami IT, która w ostatnim czasie jest budzi spore zainteresowanie – dodaje.

Do udziału w projekcie będą też zachęcani studenci studiów podyplomowych, którzy za swoją aktywność będą nagradzani dodatkowymi punktami na studiach.

Na początku eksperci z Politechniki zweryfikują kilkadziesiąt najważniejszych haseł już istniejących. Dodatkowo uzupełnią tę listę o kolejne hasła, których w tej chwili nie ma w bazie Wikipedii. Efektów ich pracy można się spodziewać jeszcze w lutym br.

>>> Czytaj: Wikipedia ma pieniądze na kolejny rok bez reklam


  
znajdź w serwisieRSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Styczeń 2019»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2019 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.