Webshake.tv: Tablet czy netbook, oto jest pytanie

PATRONAT MEDIALNY 13-05-2010, 19:19

W 17. odcinku Webshake.tv znajdziemy informacje na temat nowego tabletu HP Hurricane, który będzie pierwszym efektem zakupu firmy Palm przez HP. Sporo miejsca poświęcono globalnej inwazji iPada, który w Europie będzie można nabyć pod koniec maja, a także reakcji rynku netbooków na pojawienie się tabletów.

W programie usłyszymy również o najlżejszym laptopie świata od Toshiby (waga poniżej 1 kg!), który zostanie wyposażony w baterię SCIB umożliwiającą naładowanie 90% jej pojemności w zaledwie 10 minut. Ciekawie zapowiada się także pojedynek na geolokalizację, który nabiera tempa za sprawą Facebooka.

Ponadto prowadzący poruszyli temat polityki pracy Google i Microsoftu, dającej pracownikom wolną rękę w tworzeniu własnych projektów. Dowiemy się także o nowatorskim sposobie rekrutacji uczestników amerykańskiej wersji Mam Talent. Program uzupełnia relacja z konferencji Video w Internecie, która w miniony wtorek odbyła się w Krakowie.

Narzędziem zaprezentowanym w 17. odcinku Webshake.tv jest SlideRocket - aplikacja online pozwalająca tworzyć prezentacje bogatsze od tych, znanych z PowerPointa.

>> Obejrzyj wcześniejsze odcinki i relacje wideo Webshake.tv


Źródło: Webshake.tv
Tematy pokrewne:  

tag Webshake.tvtag tabletytag patronat DItag netbooki
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy