Walutomat niczym Forex - wymiana walut po kursie użytkowników

25-06-2010, 18:54

W serwisie Walutomat wprowadzono możliwość wymiany walut po kursach ustalonych przez użytkowników. Zdaniem twórców witryny nowy sposób wymiany funkcjonujący obok wymiany po kursie średnim upodabnia Walutomat do giełdy walutowej i pozwala na szybsze dokonywanie transakcji.

Walutomat to społecznościowy system wymiany walut pomiędzy użytkownikami internetu, który pozwala na eliminację pośrednictwa banków i kantorów. Waluty wymieniane były tu dotychczas tylko po kursie średnim, bez tzw. spreadu, co oznacza oszczędności rzędu 2-3 proc. wartości transakcji. Nowa funkcja pozwala na samodzielne kształtowanie kursu.

>> Czytaj też: Społecznościowa wymiana walut się przyjmie?

Możliwość samodzielnego ustalania kursu wprowadziliśmy ze względu na liczne prośby użytkowników Walutomatu, którzy chcieli mieć kontrolę nad wartością kursu, po którym wymieniane są ich pieniądze oraz większą swobodę działania – mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy Walutomatu. – Zmiany pozwoliły na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wymianę po kursie średnim, który teraz wynosi najczęściej od kilku minut do kilku godzin. W dodatku można również dokonać wymiany dowolnej pary walut od razu, jeśli odpowiada nam kurs oferowany w danym momencie przez innych użytkowników serwisu – dodaje.

Sonda
Wymianiasz waluty przez internet?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wymieniam w ogóle
wyniki  komentarze

Korzystanie z nowej funkcji jest dobrowolne. Aby z niej skorzystać, należy podczas składania zlecenia zaznaczyć opcję "Wymiana po innym kursie" i podać kurs, po jakim ma zostać wymieniona waluta. Następnie zlecenie zostanie dopasowane ze zleceniami innych osób, które chcą dokonać wymiany w drugą stronę po odpowiedniej cenie lub po obowiązującym w danej chwili kursie średnim. System zawsze dobiera zlecenia tak, by były jak najbardziej korzystne dla wymieniających - zapewniają twórcy serwisu.

- Takie rozwiązanie upodabnia serwis do giełdy walutowej i jest rozwinięciem dotychczasowej formuły Walutomatu. Dla użytkowników oznacza to większe możliwości, szybszą wymianę i pełną kontrolę nad kursem – podsumowuje Adrian Łaźniewski.

Walutomat.pl
fot. - Walutomat.pl
W ciągu pierwszych 7 miesięcy działania Walutomatu ponad 7000 użytkowników serwisu wymieniło za jego pośrednictwem waluty warte ok. 70 mln zł. Wartość codziennych obrotów sięga nawet 1 mln złotych. W Walutomacie najczęściej wymieniane są euro, dolary amerykańskie, funty brytyjskie i franki szwajcarskie. Większość użytkowników wymienia waluty raz w miesiącu. Co dziesiąty co najmniej raz w tygodniu.

Więcej informacji na stronie walutomat.pl

>> Czytaj też: Klient spłacający kredyt będzie mógł kupować waluty przez internet


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag wymiana waluttag walutytag Walutomat.pltag pieniądze
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031