W poczcie WP łatwiej obejrzysz obrazki

03-09-2010, 13:13

Poczta Wirtualnej Polski zyskała nowy layout i funkcjonalności: możliwość obsługi zewnętrznych kont pocztowych, interaktywny system pomocy w postaci roBOTa Janka i slideshow (czyli wszystkie pliki graficzne z listów do obejrzenia w jednym miejscu).

Podstawowe zmiany w popularnej usłudze pocztowej dotyczą układu stron i kolorystyki. Użytkownik Poczty WP może wybrać dowolną skórkę, układ kolumn, kolejność „przycisków”, liczbę maili na stronie, ilość oraz nazwy folderów (funkcja: zarządzanie folderami) itp.

Wszystkie zmiany ustawień można wprowadzić szybko. W górnej zakładce, po zalogowaniu, pojawiły się "Dodatki" z rozwijanym menu, gdzie zamieszczono odnośniki m.in. do w pełni edytowalnego kalendarza i bramki SMS.

>>> Czytaj: Gmail ma sposób na bałagan w skrzynce (wideo)

Zmieniono też "Pomoc". Możliwości usługi prezentuje teraz interaktywny bot - roBOT Janek. Internauta poprzez rozmowę z interaktywną postacią może poznać kluczowe opcje Poczty. Bot wyjaśnia, podpowiada, omawia. Janek ma także funkcje rozrywkowe, tzn. można z nim "rozmawiać" na dowolny temat, nie zawsze związany z usługą.

Zmieniono też układ "Opcji" - dzięki rozwijanemu menu przechodzi się w ramach "Opcji" do ustawień parametrów konta, edycji profilu, zarządzania folderami, filtrami, systemem powiadomień itp.

Internauci zyskali możliwość pobierania wiadomości e-mail z innych, zewnętrznych kont poczty elektronicznej.

Nowa funkcja slideshow pozwala na łatwe przeglądanie obrazów. Nie trzeba przekopywać się przez tysiące listów – dla wygody użytkownika wszystkie pliki graficzne, stanowiące załączniki do maili, znalazły się w jednym miejscu (folder "zdjęcia z listów"). Podobną rolę – porządkującą i upraszczającą odnajdywanie informacji – odgrywają foldery "pliki z muzyką" i "dokumenty", z automatu grupujące odpowiednie załączniki .mp3 czy .pdf, .doc itp.

>>> Czytaj: Pół miliona użytkowników Poczty Gadu-Gadu


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy