W końcu rodzic z dzieckiem może uczyć się programowania!

26-09-2016, 07:27

"Kiedy przeciętny rodzic słyszy słowo programowanie to od razu robi krok wstecz. Mówi, że to trudne i dla wybranych. A my mówimy pamiętasz dywan z drogami? To teraz podłącz go do komputera i baw się jak kiedyś, programując dosłownie przy okazji! I to działa" – tak o zabawce dla małych i dużych, Inteligentne Miasto, mówi autor, Sebastian Szczepański. Projekt właśnie wystartował na wspieram.to.

inteligentne miasta gra

"Inteligentne Miasto" to zabawa w budowanie i sterowanie miastem dla dzieci w wieku 4-12 lat, która pierwotnie powstała na potrzeby warsztatów edukacyjnych "Cyfrowi Wynalazcy". To coraz częstsza chęć jednoczesnej nauki rodzica z dzieckiem skłoniła ich do myślenia o rozpoczęciu produkcji. Jego twórcy rozpoczęli właśnie zbiórkę funduszy na portalu wspieram.to.

 

inteligentne miasto gra

Bawiąc się w Inteligentne Miasto dzieci budują siatkę ulic i uzupełniają ją o charakterystyczne elementy infrastruktury, takie jak światła, latarnie czy szlabany, którymi następnie sterują za pomocą komputera. Nauka jest tu dosłownie "przy okazji" – podkreślają twórcy.

 

inteligentne miasto gra

 

W serwisie Wspieram.to ruszyła właśnie zbiórka na projekt "Inteligentne Miasto" z wyznaczonym celem 50 tys. zł jednak twórcy równocześnie liczą, że będzie to okazja do znalezienia inwestorów i dystrybutorów.

W ramach zbiórki, wśród różnych stopni nagród można m.in. zapisać siebie i dziecko na godzinne warsztaty, które pozwolą samodzielnie przetestować zabawkę, zakupić zestaw w niższej niż rynkowa cenie 299 zł z dostawą w maju 2017 czy zamówić limitowaną edycję z drukarki 3D dostępną już na święta.

A Ty jak myślisz, czy nauka programowania w takim wieku to dobry pomysł?

Jeśli podoba Ci się idea, możesz wesprzeć projekt na wspieram.to

inteligentne miasta gra


Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać

fot. Gkeniusfot. od dot.pr
  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.