W 2017 roku odkryto około 8,4 miliona nowych rodzajów złośliwych programów

04-04-2018, 13:26

W ubiegłym roku wytwarzano 16 nowych próbek złośliwego oprogramowania na minutę.  Według eksperta w 2018 roku trend ma się utrzymać.

Jak wiadomo w Internecie znaleźć można wiele przykładów zagrożeń - od wirusów, przez robaki, po konie trojańskie. Badania potwierdzają, że ich liczba stale rośnie. Na początku 2017 roku prognozy wskazywały na poziom około 7,41 miliona próbek, jednak eksperci z G DATA naliczyli na przestrzeni całego 2017 roku dokładnie 8 400 058 nowych zagrożeń! 

Złośliwe oprogramowanie typu ransomware stanowi najpoważniejsze i najbardziej wyraźne zagrożenie dla komputerów. W 2018 roku nic się w tym zakresie nie zmieni, jak twierdzi Ralf Benzmüller, Naczelny Przedstawiciel G DATA SecurityLabs. Ostrzega też, że chociaż złośliwe oprogramowanie typu ransomware nie jest tak powszechne, jak złośliwe reklamy czy CoinMiner, należy się przed nim chronić. W jaki sposób? Aktualizując system operacyjny i programy oraz instalując oprogramowanie zabezpieczające, które będzie stanowiło aktywną ochronę przed atakami cyberprzestępców.

Źródło: G DATA


Następny artykuł » zamknij

Zbliża się Deadline24

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy