Tydzień E-umiejętności - zaproszenie na warsztaty

17-02-2010, 14:34

22 lutego 2010 Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji  organizuje warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów w zakresie edukacji i technologii informacyjnych. Przedstawiciele MEN, PARP, PW, PTI, KIGEiT pokażą szanse zawodowe i cywilizacyjne związane z procesem globalizacji przemysłu elektronicznego, komunikacji elektronicznej i informatyki (branży ICT).

Europejski Tydzień E-umiejętności przypada w pierwszym tygodniu marca 2010 roku. Przedsięwzięcie, będące inicjatywą Komisji Europejskiej, a zrealizowane przez DIGITALEUROPE i European Schoolnet wspólnie z 20 narodowymi organizacjami przedsiębiorstw ICT, ma na celu pokazanie rosnącego zapotrzebowania na specjalistów posiadających zaawansowane umiejętności w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), przyczyniających się do zwiększania konkurencyjności oraz innowacyjności Europy.

Tydzień E-umiejętności ma być jednym z pierwszych znaczących kroków w popularyzacji oraz upowszechnianiu e-umiejętności wśród obywateli. Celem uruchomionej kampanii jest  zapoznanie małych i średnich przedsiębiorstw, uczniów, studentów oraz młodych ludzi będących specjalistami w obszarze ICT z szeroką gamą dostępnych zawodów w obszarze technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Przedstawiciele administracji, przedsiębiorstw ICT, szkoły, uczelnie i studenci rozpoczęli już wspólne działania polegające na organizacji spotkań informacyjnych, wizyt w szkołach i zakładach przemysłowych, konkursów, festynów i wielu innych pomysłowych imprez, których celem jest promowanie wagi e-umiejętności we współczesnym społeczeństwie. Spotkania te są okazją do zademonstrowania szerokiego spektrum możliwości zawodowych i życiowych, jakie dają e-umiejętności.

Jedną z inicjatyw są warsztaty Tygodnia E-umiejętności, które odbędą się 22 lutego 2010 roku w sali konferencyjnej Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, przy ul. Trębackiej 4. Spotkanie zostało podzielone na trzy sesje, podczas których przedstawiciele administracji państwowej oraz przedsiębiorstw ICT będą omawiać bieżącą sytuację w sferach rozwoju cyfrowego obywateli, budowy społeczeństwa informacyjnego, potrzeb edukacyjnych i biznesowych w zakresie rozwoju, konkurencyjności i innowacyjności gospodarki.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy proszą o zgłaszanie udziału w konferencji drogą elektroniczną na adres jakub.cieplinski@kigeit.org.pl do dnia 18 lutego 2010 roku. W mailu wystarczy podać tylko imię i nazwisko. Rejestracja będzie odbywać się według kolejności zgłoszeń.

Szczegóły na stronie kigeit.org.pl


Źródło: KIGEiT
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31