TwojeFinanse uczy inwestować na giełdzie

23-06-2009, 19:33

Inwestowanie pieniędzy na giełdzie nie jest łatwym zajęciem. Coraz częsciej jednak wciąga nie tylko doświadczonych inwestorów, ale także początkujących adeptów tej ryzykownej sztuki. Dla jednych i drugich powstał serwis TwojeFinanse.pl poświęcony rynkom inwestycyjnym.

Przy serwisie TwojeFinanse.pl działa także forum oFinansach.pl, służące do wymiany doświadczeń, serwis BlogFinansowy.pl, na którym można dzielić się swoimi codziennymi spostrzeżeniami w temacie finansów, a także serwis GraFinansowa.pl. Na tej ostatniej witrynie można zmierzyć się z innymi użytkownikami w grze, polegającej na typowaniu wartości indeksów i spółek GPW, największych światowych indeksów giełdowych, funduszy inwestycyjnych oraz kursów walut NBP.

Do wspomnianej gry finansowej wprowadzono realny przedmiot typowania, weryfikowany przez autentyczne wydarzenia na rynkach inwestycyjnych w Polsce i na świecie - zapewnia wydawca witryny. Dostęp do serwisu jest bezpłatny. Nagrody fundowane są przez sponsorów powiązanych np. ze spółkami giełdowymi, których wartość jest przedmiotem typowania w trakcie turnieju.

Za trafność prognoz uczestnikom gry finansowej są przyznawane (lub odejmowane) punkty rankingowe, w zależności od poziomu trudności wybranego rodzaju typowania. Poziomów jest dziewięć: najprostszy to określenie kierunku zmiany wartości, a najtrudniejszy – dokładne prognozowanie wartości waloru.

Ranking najlepszych typujących ustalany jest raz na tydzień i raz na miesiąc. W ten sposób gracze mają możliwość porównania swoich aktualnych osiągnięć z poprzednio uzyskanymi, jak również z osiągnięciami innych typujących.

Oprócz wspomnianej gry wortal TwojeFinanse.pl oferuje także informacje o wynikach walorów i całym rynku inwestycyjnym. Serwis powstał przy współpracy spółki VAIOLABS sp. z o.o. oraz E-Financial - właściciela i wydawcy Grupy Mediowej Inwestycje.pl.


Źródło: TwojeFinanse.pl
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2018»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2018 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.