Twitter też chciał przejąć Instagrama

15-04-2012, 23:19

Popularną usługą Instagram był zainteresowany nie tylko Facebook - informuje "New York Times". Przejęcie narzędzia poważnie rozważał również m.in. zespół Twittera.

Współtwórca Twittera Jack Dorsey starał się przejąć Instagrama na podobnych warunkach, jak Facebook - poinformował New York Times. Ostatecznie jednak to Zuckerberg okazał się skuteczniejszy w dokonywaniu akwizycji.

Czytaj także: Facebook przejmuje Instagrama

Ustalenie zasad transakcji i uzyskanie zgody na przejęcie Instagrama miało twórcy Facebooka zająć zaledwie dwa dni. Negocjacje konkurencyjnego Twittera rozciągały się natomiast na wiele miesięcy, co prawdopodobnie zaważyło na ostatecznym zwycięstwie Zuckerberga.

Warto zauważyć, że Dorsey zainwestował w Instagrama już w lutym 2011 roku, jednak wspólnie z innymi funduszami zdołał kupić tylko niewielką część usługi. Zdaniem New York Timesa współtwórca Twittera może być bardzo niezadowolony z tego, że popularne narzędzie trafiło do rąk największego konkurenta.

Przypomnijmy, że Instagram został przejęty przez Facebooka zaledwie kilkanaście dni temu, a społecznościowy gigant będzie musiał zapłacić za niego równy miliard dolarów. Nie wiadomo, jaki wpływ na ustalenie tak wysokiej ceny miały wcześniejsze negocjacje z zespołem Twittera, jednak bez wątpienia nie były one bez znaczenia.

Czytaj także: Instagram dla Androida: milion pobrań w niecałe 24 godziny


Źródło: New York Times
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy