Tradycyjna rekrutacja a wynajem pracowników - najważniejsze różnice

30-07-2020, 09:57

Dlaczego coraz więcej firm wybiera wynajem pracowników na rzecz tradycyjnej rekrutacji? Przekonaj się, co różni poszczególne formy zatrudnienia i które rozwiązanie będzie bardziej korzystne.

Mała firma a wielkie przedsiębiorstwo

Przy prowadzeniu niewielkiej firmy tradycyjna rekrutacja może okazać się doskonałą metodą na znalezienie doświadczonego specjalisty. Wystarczy zamieścić ogłoszenie o pracę
i zainicjować spotkanie z kandydatami. W ten sposób można dowiedzieć się, który z nich najbardziej przyczyni się do rozwoju przedsiębiorstwa. 

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku dużych firm, gdzie proces rekrutacyjny przebiega masowo. Przy poszukiwaniu większej liczby pracowników na przeróżne stanowiska często zatrudnia się specjalistę ds. HR, co oczywiście wiąże się z kosztami.
To jednak nie daje gwarancji, że uda się zatrudnić wykwalifikowanych specjalistów.

Wtedy wynajem pracowników ze wsparciem firmy Conquro - może być doskonałą propozycją. Firma outsourcingowa zadba o każdy szczegół, aby wyszukać prawdziwych fachowców, którzy dołączą do Twojego zespołu i zapewnią efektywność pracy na wysokim poziomie. Przedsiębiorca może być pewien, że nowy pracownik zostanie dokładnie przeszkolony i poradzi sobie ze zleconymi zadaniami.

wynajem pracowników

Czas trwania zatrudnienia

Gdy zakończy się proces rekrutacji, pracodawca podpisuje umowę z pracownikiem, w której określono czas pracy. Oznacza to konieczność utrzymania stanowiska oraz ponoszenia stałych kosztów do zakończenia czasu trwania umowy, niezależnie od sezonowości biznesu.

Przedsiębiorca, który decyduje się na leasing pracowników, może liczyć na zwiększenie liczby zatrudnionych wyłącznie w czasie zwiększonego zapotrzebowania. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają właściciele firm, którzy pragną zachować efektywność działań przy jednoczesnej minimalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem. 

Formalności ograniczone do minimum

Tradycyjna rekrutacja i zatrudnienie pracownika wiąże się długą listą formalności. Pracodawca musi zmagać się z pełną obsługą kadrowo-księgową. Ponadto należy opłacić specjalistyczne szkolenia, a także badania lekarskie. Cały ten proces trzeba powtórzyć, jeśli pracownik zrezygnuje ze stosunku pracy.  

Jeżeli przedsiębiorca wybiera outsourcing pracowników, formalności zredukowane są do minimum. Firma świadcząca usługi z tego zakresu zadba o każdy detal, aby jak najszybciej zapewnić pracodawcy wsparcie specjalistów, którzy doskonale poradzą sobie na określonym stanowisku.

Przedsiębiorca nie musi już martwić się o obsługę kadrowo-księgową czy legalizację pracy i pobytu Cudzoziemców w Polsce. Organizacja niezbędnych szkoleń oraz badań lekarskich również leży po stronie firmy outsourcingowej, co stanowi kolejny atut, dla którego większe firmy chętnie wybierają tego typu usługi. I nic dziwnego, gdyż oszczędność czasu i optymalizacja kosztów to podstawowe zasady, jakimi kierują się przedsiębiorcy, aby osiągnąć sukces.

Jeśli szukasz najnowszych informacji na temat rynku pracy i trendów - sprawdź najnowsze artykuły na blogu https://conquro.pl/blog/ 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag wynajem pracownikówtag nols
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Marzec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Serwisy specjalne: