Tivoli Foundations: nowe rozwiązanie IBM dla MSP

02-11-2009, 12:25

Zestaw narzędzi Tivoli Foundations do zarządzania systemami informatycznymi, aplikacjami i usługami wprowadza na polski rynek IBM Polska. Oprogramowanie dostarczane w formie gotowych, skonfigurowanych obrazów systemu ma być proste we wdrożeniu i utrzymaniu.

Wstępnie skonfigurowane serwery IBM Tivoli Foundations są oparte na infrastrukturze IBM Lotus Foundations (platformy do pracy grupowej dedykowanej dla MSP).

Oprogramowanie IBM Tivoli Foundations oferuje funkcje niezbędne dla wsparcia serwisów informatycznych, ułatwiając w ten sposób małym i średnim przedsiębiorstwom dostęp do narzędzi kontroli i utrzymania systemów informatycznych, jakie do tej pory dostępne były głównie dla dużych firm.

Dostępne są dwie wersje IBM Tivoli Foundations:

  • IBM Tivoli Foundations Application Manager to system monitorowania infrastruktury, który koncentruje się na nadzorowaniu właściwego funkcjonowania systemów i aplikacji. Pozwala to średniej wielkości firmom na wykrycie błędów w systemach operacyjnych, sieci, wirtualnych serwerach, systemach e-mailowych i pozostałych aplikacjach, krytycznych dla funkcjonowania biznesu. Narzędzie to jest przede wszystkim adresowane do małych firm, które często nie mogą sobie pozwolić na personel wyspecjalizowany w zakresie obsługi i utrzymania złożonych narzędzi.
  • IBM Tivoli Foundations Service Manager to gotowy do użycia system zarządzania wsparciem użytkowników (HelpDesk), który umożliwia rejestrowanie zgłoszeń użytkowników, monitorowanie postępu prac, zarządzanie incydentami i problemami oraz poprawę wydajność pracy konsultantów. Rozwiązanie to pozwala na automatyzację procesów oraz szybki dostęp do bazy wiedzy dla konsultantów, umożliwiając dostarczenie pomocy użytkownikom w jak najkrótszym czasie.

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Tematy pokrewne:  

tag Tivoli Foundationstag MSPtag IBM Polskatag IBMtag firmytag firma
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy